Naaprini vastusti postin siirtoa, mutta

Naapuri keräsi tuhasia nimiä adressiin, jossa vastustettiin lähipostin lakkauttamista ja liittämistä kauas naapurilähiön postiin. Kuitenkin hän äänesti talouskavua ja voitontavoittelua ihannoivaa miestä presidentiksi! Enpä ihmettele miksi tuli valituksi,
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Naapurisi, Suomessa asuu paljon ihmisiä jotka ei älyä omaa parastaan. Luokittelisin kertomuksen perusteella hemmon kategoriaan toivottomat tapaukset. Otan osaa kohtaloosi jos omalle kohdalle osuisi yhtä Uuno naapuri niin olisi kyllä jo vitsit aika vähissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äänesti kapitalistia kirjoitti:

Naapuri keräsi tuhasia nimiä adressiin, jossa vastustettiin lähipostin lakkauttamista ja liittämistä kauas naapurilähiön postiin. Kuitenkin hän äänesti talouskavua ja voitontavoittelua ihannoivaa miestä presidentiksi! Enpä ihmettele miksi tuli valituksi,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu