Katainen: Tolkku puuttuu

"Hirveä tälli"
"Oli aika sekava olo jälkeenpäin.”
”vetäisi lipat”
"En ehtinyt saada edes kättä väliin”
”Otsaan tuli viilto, ja ruukku raapaisi myös toista silmäkulmaa.”
”käsittämättömän paljon verta”

Näin kertoi Katainen Hesarissa ja moittii Suomalaisen kansakunnan tilaa :)))))))

vittu MÄ REPEEN :))))))))))))))))))))))) tää jätkä osaa huumorilla hoitaa kaikki :))))))
36262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Jättäs viinanjuonnin pois kokonaan kun ei näköjään osaa ottaa.
Hävetähän tuommosta saa, toisaalta olisko tässä jotain persujen kosiskelua kun ollaan niinkuin "kansanmiehiä"

Äänestä

Repii heti housunsa. Tietää kaiken. On ylitse muiden. Ei ymmärrä omaa tilannettaan. Ei siedä arvostelua. Koppa kohta vihannes!

Äänestä

Tolkutonta juttua, mutta se hirvittää, että tää mies on jo vienyt Suomen käsittämättömän kovaan velkavankeuteen ja nyt on tarvis ottaa lisää lainaa, jotta saadaan Espanja taas hiljaiseksi.

Ei ne EU:ssa huomaa, että eivät etelän EU-maat tosissaan aio kiristää nälkävyötään muutamaa viikkoa pidempään!"?

Eivätkö ne kus-päät nää, että tällä menolla ei Suomikaan kestä ilman kriisapua? Tule apuun Anja!

Äänestä

Katainen on kuitenkin aina ja ensisijaisesti tolkun mies. Hän jos kuka osaa kaikissa taloudellisissa tilanteissa olla kajoamatta ruotsalaishimmeliin.

Jos nyt kaksikielisyys, pakkoruotsi ja ruotsalaisten etuoikeudet aiheuttavatkin Suomelle miljardiluokan kustannukset, niin toisaalta ne pitävät ruotsalaiset pitkäikäisinä, tyytyväisinä ja hyvin tuimeentulevina ja yleisesti vain i-loisina. Lisäksi niistä valuu reunojen yli aina muutama sata tonnia ylimääräistä vaali- ja voitelurahaa "suomalaisille" poliitikoille, kuten Sasille ja Vapaavuorelle.

Äänestä

Ruukkujen

Äänestä

Mutta

Äänestä

Nyt

Äänestä

Mistä

Äänestä

Kulkkua

Äänestä

Hei

Äänestä

Hei

Äänestä

Hei

Äänestä

Noh

Äänestä

Nay

Äänestä

Heil

Äänestä

Ei oo heleppoo olla piäministerjkää.
Pittäisköhän hänennii ottoo vähän rennomminj välliin.
Mut Suomi vois kuatuva sillä aikoo velekojien syllinj.
Ja lomallanj pittäis pittee korkki pienelläänj ettei tolokku menisj tyystinj.

Äänestä

Hei

Äänestä

Hei

Äänestä

Kai Katainenkin saa joskus vetää lärvit?

Minua aiankin vitu***aisi nykyinen poliittinen meno sen verran, että varmasti pitäisi joskus saada edes jollain lailla ajatukset pois koohotuksesta.

Jos Katainen vapaa-ajallaan vetää lärvit ja se ei haittaa työtä, niin mitä se kenellekään kuuluu?

Vaikka en Kokoomuksen kannattaja olekaan, niin Katainen on sentään yksi terävimmistä tyypeistä eduskunnassa.

Äänestä
  • valehteleva ulkomaille töihin pyrkyröivä paska se on.

    Äänestä

H4I

Äänestä

Hei

Äänestä
  • Hej

    Äänestä

Lienöö

Äänestä

On

Äänestä

Niih

Äänestä

Nyt

Äänestä

Jartin

Äänestä

Kaa

Äänestä

Hej

Äänestä

Mä oon täällä

Äänestä

Tämä "humour" ei osaa kirjoittaa omaa tekstiään, kun pitää kaivaa iänikuinen juttu tapetille.

Oikein tyhmyyden huippu.

Hänen aivoissaan ei ilmeisesti muhi sanan sanaa, kopioida täytyy.

Voi surkeutta!

Äänestä

Jees

Äänestä

Ota

Äänestä

Heil

Äänestä

Heil

Äänestä

Ketjusta on poistettu 26 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Is this humour ? kirjoitti:

"Hirveä tälli"
"Oli aika sekava olo jälkeenpäin.”
”vetäisi lipat”
"En ehtinyt saada edes kättä väliin”
”Otsaan tuli viilto, ja ruukku raapaisi myös toista silmäkulmaa.”
”käsittämättömän paljon verta”

Näin kertoi Katainen Hesarissa ja moittii Suomalaisen kansakunnan tilaa :)))))))

vittu MÄ REPEEN :))))))))))))))))))))))) tää jätkä osaa huumorilla hoitaa kaikki :))))))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu