mies ei suutele

Zofia

Hei! ajattelin kysyä mielipiteitä tältä kanavalta, kun en oikeen löytänyt muutakaan paikkaa josta kysyisin. Olen ollut mieheni kanssa jo pitkään useamman vuoden yhdessä, olemme naimisissa, mieheni ei ole koskaan suudellut, ja kun viimeaikana otin asian puheeksi sanoi nopeasti että olen erilainen kun muut, sanoin että suuteleminen on yksi tunnesiden merkki, sanoi että, mutta minä näytän tunteeni eri tavalla.Sitten muutenkaan seksuaalisuus ei ole tyydyttävää. kaikki mitä hän haluaa otan huomioon, mut hän ei ota mitään huomioon. suorittamista vaan.alkaa pikkuhiljaa tekeen mieli muita....en usko että minussa olis vika , aiemmassa suhteessa kaikki nämä oli ok.

7

615

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • _neuvo_

      Todennäköisesti miehesi ei pidä suutelemisesta. Itse olin naimisissa miehen kanssa, joka inhosi suutelemista ja asia selvisi minulle vasta vuosien jälkeen. Minä kärsin, koska puolestani rakastan sitä ja toki olisin halunnut suudella rakastamani miehen kanssa.

      Ole viisas ja lähde suhteesta nyt. Voin kertoa, ettei asia tule jatkossakaan muuttumaan. Miehesi kuulostaa muutenkin aika itsekkäältä tyypiltä.

      • zofia

        kiitos neuvosta, harkinnassa on.


    • Nää on nähty

      No jep. Samanlainen ukko minullakin. Suutelu on "ällöä". Ei muutenkaan tunnu arvostavan mua tai mun mieltymyksiä, nyt sen vasta huomaan, vaikka alussa jaksoikin esittää :-) Minun on kyllä joka kerta tyydytettävä hänet myös suullani mutta hän ei ole koskaan suostunut nuolemaan minua. Perseseksiä vaatii: kerran kokeiltu, sattui tajuttomasti. Silti mies alkaa mököttää jos en anna peppua, toteaa etten "halua hänen olevan iloinen". Ei vittu. No meni vähän ohi aiheen mut sainpahan jonnekin avautua :D Eiköhän se oo kohta monoa tollekin sankarille.

    • TakeTheHighroad

      No huhhuh!! Käske sen antaa sun vetää sitä peppuun jollan halvatun isolla ja paksulla kurkulla ja kato mitä se siitä diggailee.

      HIT THE ROAD JACK VAAN!!

      You go girls, tollasia tarvii katella!

      • bedsu

        img http://eas3cdn.emediate.ch/media/60/14207/131359/lapua_728x90_tutkimus.gif


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2669
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      24
      2421
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      40
      2084
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      1976
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      108
      1462
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      166
      1319
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      51
      991
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      914
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      15
      758
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      93
      719
    Aihe