onko normaalia että kesken tunnin kahdeksasluokkalainen 14 v alkaa varastelemaan kumeja ja kyniä pöydältäni ja ei anna minun tehdä tehtäviä
vai hakeeko hän vain huomiota
en tiedä mitä tekisin mutta kaverini palauttaa tavarat vasta sitten kun minun täytyy repiä ne hänen käsistään
kaverini on idiootti?
kaverillani on nupissa vikaa
iloinen_ihminen
1
102
Vastaukset
- mä vaan mä
Syitä voi olla monia. esim adhd, yrittää saada muutkin tekemään samalla tavalla kuin hän, tahallinen loukkaaminen, ei pidä susta, jne. Tai hän on vain turhautunut ja hakee viihdykettä tekemällä näin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1811508
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1951136Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431101Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38765- 14700
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30691Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .19621Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617