Onko kenenkään lapsella ollut?Itse en tiennyt koko luomirakkulasta ennen kuin 1-vuotiaalle lapselleni tuli sellainen.Nyt kaipailisin kokemuksia,onko hävvinnyt itsestään ja missä ajassa vai onko tarvinnut poistaa leikkauksella?Meidän pojun patti vaan kasvaa päivä päivältä ja nyt on myös tulehtunut.Eilen saatiin siihen ab kuuri,toivottavasti lähtis paranemaan!Ennen siis oli vaan silmätipat,nyt molemmat. Luomirakkula ilmestyi pienenä n.1kk sitten ja siitä on kasvanu,varsinkin nyt viikon sisällä.
Luomirakkula
MeVaan
2989
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sitkeä vaiva. Tytöllä 11v oli marraskuussa. Sai tipat, hävisi, mutta kk kuluttua tuli uudestaan.Sai voidetta ja nyt ab tipat. Nyt lähes kunnossa. Ei lääkäri sanonut marraskuussa, että ensiapu on hautoa silmää lämpimällä. Olisi pitänyt ihan alussa tehdä niin, ehkä ei olisi päässyt pahaksi. Jos vielä tulee, pitää kulemma mennä silmälääkäriin.
Meillä 12v tytöllä oli 4kk ne , sittten sai ab rasvaa ja ei häipynyt. sitten se leikattiin hän sanoi että leikkaus oli kivulias. Luomirakkula ei lähde pois muutakuin leikkauksella jos se on ollut jo 2kk poistumatta.