Minulla alla michelin 195/65/R15
Edessä pintaa n5mm ja takana n3mm
Vieläkö niillä ajaa ja jos ajaa niin kunka paljon?
Yhdessä renkaassa on pienenpieni "patti" kyljessa sisäpuolla(ei kulutus pinnalla), haittaks se???
Kesärenkaat michelin
4
304
Vastaukset
- 456789876545
Patti on selvä merkki siitä, että renkaan rakenne on vaurioitunut. Ajaahan noilla yhden kesän, kun ei pitkälle lähde ja välttelee sadekelejä. En ajaisi pattirenkailla yli 80 km/h.
- kesärenkaattalvella?
Aluksi: Jos autossasi on nyt kesärenkaat alla, niin älä aja ennen kuin tiet sulavat!
Jos ajelet sitten kesemmällä kaupunkiajoa, niin renkaillasi pärjää. Mutta satasen vauhdissa sadekelillä tuo 3mm on vähänlaisesti.
Pattirengas voi rikkoontua kesken ajon ja voi olla menoa, jos on vauhtia. Rengas räjähtänee patin purkaantuessa...
Jos patti on 3mm renkaassa, niin sinuna vaihtaisin ne uusiin.
Minkä ikäiset renkaat on kyseessä, sillä kumi kovenee vanhetessaan. - ei patita
Niin onko ne sinun alla vai kenties jonkun auton alla.
Kyllä niillä pitäisi päästä vielä mutkaista tietä näkymättömiin. Mitenkä sen patin sieltä sisäpuolelta havaitsit, oliko siinä ulkopuolella jotain merkkejä sisäpuolen patista.
Eikä se mitään haittaa. - Kipe...
Ne ovat minun allani, mistä autosta sä puhut???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2271628- 1861581
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441174Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad46871- 14740
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30731Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21720- 36701
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20666Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627