Mikä se tämä Muutos 2011 on?

Turhapurojen puolue

Onko tämä jokin pysähtyneisyyden ajan puolue, kun nimikin viittaa viime vuoteen?

Herätys siellä! Eletään vuotta 2012.
Tais jäädä muutokset tekemättä viime vuonnakin.

9

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jani-Petteri 6v.

      On niin loistava aloitus oksalle taas, että on pakko yrittää vastata :(

      Taitaa olla monelle liiankin radikaalit ja edistykselliset tavoitteet. Erityisesti nykyisille eduskuntapuolueille ja heidän kannattajilleen.

      Schalke 04, PK-35, M11, TP-47 jne.
      Muutos 2011 täytyy olla hyvä nimi, koska jopa sinä tiesit sen!

      Hereillä ollaan ja uusi allakka on hommattu!
      2011 tehtiin paljon ja 2012 tehdään lisää...Haittaaks se?

    • Turhapurojen joukkue

      Kiitos Jani-petteri 6 v. vastauksesta. En todellakaan ole ennen kuullut moisesta puulaakista mitään, tosin tuskin olen paljon menettänytkään.

      Nyt ymmärrän että Muutos 2011 on jalkapallo seura, jolla ei ole vielä kunniakkaita perinteitä. Ehkä odotamme niitä yhtäkauan kuin Schalke-04:lta. Jäljellä on enää vähän reilut sata vuotta.
      Sarjatasoa missä pelaatte, en tiedä, mutta se lienee jossain viitos tai kuutossarjassa. Tosin kuusi vuotias on vielä kai g-junnuja.
      Oletteko jo hankkineet värillisiä pelaajia? Ne ovat ehdoton edellytys päästäkseen mestaruussarjaan. Jos pelinne on vielä radikaalia ja edistyksellistä.
      Sitä, mitä teitte vuonna 2011 en tiedä, joten se ei voi minua haitata. Ja tuolla tahdilla tuskin haittaa vuonna 2012:kaan.
      Suomi on yhdistyten kultamaa ja aina sinne yksi puulaakiporukka mahtuu.

    • Jani-Petteri 6v.

      Kiitos hyvistä neuvoista. Kuten totesit, niin divarissa vielä vedetään. Uusia hankintoja koitetaan tehdä sitä mukaa, kun väki valveutuu ja alkaa miettiä vaihtoehtoa nykyisille mestaruus sarjalaisille. Kovalla treenillä voi pienestä kasvaa isompi ja onhan noita joukkueita joskus sulautunut yhteenkin. Muutamia lupaavia junioreitahan meillä jo on. Divari jengi voi joillekin toimia myös ponnahduslautana isommille kentille.

      • Vakavasti puhuen...

        Eikös se Päällikkö Mäki-Keteläkin jo siirtynyt vihreisiin? Taitaa olla aika ottaa hengityskoneen letkut irti, mitä aivokuolleeseen Muutos 2011 -ruumiiseen tulee.


      • 13+4
        Vakavasti puhuen... kirjoitti:

        Eikös se Päällikkö Mäki-Keteläkin jo siirtynyt vihreisiin? Taitaa olla aika ottaa hengityskoneen letkut irti, mitä aivokuolleeseen Muutos 2011 -ruumiiseen tulee.

        Joo siirtyi, oman ilmoituksensa mukaan on ehdolla syksyn kuntavaaleissa Tampereen vihreiden listoilla. Eikä mikään sitoutumaton vale-ehdokas, vaan ihan jäsenkirjalla mennään.

        Suosittelen tuota hengityskoneen letkujen irrottamista ja koneen sammuttamista.

        Muutos 2011 on kuollut.


      • Kultainen vuosi 2011
        13+4 kirjoitti:

        Joo siirtyi, oman ilmoituksensa mukaan on ehdolla syksyn kuntavaaleissa Tampereen vihreiden listoilla. Eikä mikään sitoutumaton vale-ehdokas, vaan ihan jäsenkirjalla mennään.

        Suosittelen tuota hengityskoneen letkujen irrottamista ja koneen sammuttamista.

        Muutos 2011 on kuollut.

        Muutos 2011:n kannattaa luoda imagonsa uudestaan konservatiivipuolueena, joka vaatii paluuta takaisin vuoteen 2011.


    • 6+13

      Muutos on narsistipellejen puolue. Tunnen yhden "Muutos 2011 Gurun" henkilökohtaisesti ja voin sanoa että jos muut on samaa tasoa, niin en voi kun nauraa.

      Tätä tunnettua muutos pelleä vedin muuten kölin ali ja ennen sitä pyyhin vielä paskat lattialta hänellä.

      Eikä tässä VIELÄ kaikki.... edelliset paskat oli pieniä pipanoita....

      • Wind of Changes

        Juu varmasti vedit kölin alta. Ja sitten heräsit ja huomasit paskoneesi housuihisi, eikös vaan?


    • WTT

      Muutos 2011 on hyvällä asialla, kun se vastustaa liiallista maahanmuuttoa. Suomi on muuttumassa monikulttuurisekasotkuksi, jossa islam on mukana.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      50
      2375
    2. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      151
      1958
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      58
      1875
    4. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      44
      1840
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      120
      1608
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      57
      1210
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      72
      1172
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      83
      1115
    9. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      143
      959
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      901
    Aihe