Televisio-ohjelmasssa tekevät hyvää huippuhalvalla.

jussi j

3500 eurolla tehdään ihan uskomattomia juttuja. Ja firman miehet ovat tekemässä.

6

186

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Iso raha...

      3500 eurolla voi sisustaa vaikka kuinka, jos tuo raha on käytettävissä materiaaleihin ja tavaroihin eli tekee itse.

      Keittiöt ovat sikamaisen kalliita, mutta niissäkin monet voisivat selvitä pelkästään ovien tuunaamisella tai vaihtamisella. Pelkästään vetimien vaihtaminen tekee ison visuaalisen muutoksen. Laatoitukset voi vaihtamisen sijaan vaikkapa maalata ym. ym.

      Itse harrastan "pehmeätä" sisustamista: maalaamalla, verhoilemalla, trimmaamalla, tuunaamalla, tekstiileillä, yksityiskohdilla ja kekseliäisyydellä olen mielestäni saanut aikaan harkitun ja hallitun kokonaisuuden vähällä rahalla. Lattiapinnat ym. kalliit asiat eivät merkitse minulle sinällään juuri mitään joistain keittiön kivitasoista puhumattakaan. Päinvastoin ajatuskin kalliilla materiaaleilla leveilemisestä vaikkapa keittiössä, jossa tuskin ikinä mitään kokataan, on naurettava ja kauhea.

      • maalailija

        Onko joku kokeillut kylpyhuoneen lattojen maalausta ja mitekä kesätvät kulutusta. Rapiseeko maali pois?


      • ................
        maalailija kirjoitti:

        Onko joku kokeillut kylpyhuoneen lattojen maalausta ja mitekä kesätvät kulutusta. Rapiseeko maali pois?

        Ei rapise, kun käyttää kaakeleiden maalaamiseen tarkoitettua maalia ja varmistaa, että laatat ovat ehdottoman puhtaat rasvasta ym.


      • kylppärissäkin?
        ................ kirjoitti:

        Ei rapise, kun käyttää kaakeleiden maalaamiseen tarkoitettua maalia ja varmistaa, että laatat ovat ehdottoman puhtaat rasvasta ym.

        Keittiön laatoitukset voi varmaan ihan hyvin maalata, jossain ohjelmassa maalattiin kylppärin laatatkin, en muista missä enkä sitä oliko suomalainen ohjelma, jäi vain mieleen joten kaipa se mahdollista on.


    • mainos on valttia

      Sitä vähän tinkii kustannuksista ja vaikka vähän maksaa, että pääsee tv-ohjelmaan...

    • remonttiraisa

      Kai niillä on sitten omat alennukset tai sitten ihan ilmaisia osa raaka-aineista, koska monesti tuotteiden valmistajien nimet näkyvät. Sehän on hyvää mainosta telkkarissa. Olen tehnyt pintaremppaa vanhaan talooni ja ihan katselemalla katsellut ja vertaillut hintoja. En ole kyllä 3000 eurolla saanut niin paljon materiaalia kuin tv:n sisustusohjelmissa, vaikka kuinka halvalla saisi ja itse olen tehnyt. Ohjelmissa pitäsi selvästi näkyä mitä mikin on maksanut ja olla myös työtunnit mitä on käytetty. Näin selkenisi se pintaremottikin paremmin. Joskus on uusittu ihan lattioista ja laatoituksista lähtien ja ihmeen halvalla. Todellinen totuus ei ole ainakaan niiden hinotjen mukainen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      83
      1029
    2. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      73
      862
    3. Jasmin Vähäkangas paljastelee

      Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      586
    4. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      43
      585
    5. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      46
      557
    6. Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat

      Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t
      Hyrynsalmi
      4
      526
    7. Ei mulle kelpaa kukaan muu...

      Kuin "hän"
      Ikävä
      29
      523
    8. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      61
      515
    9. Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta

      Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.
      Sinkut
      164
      513
    10. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      136
      508
    Aihe