NYT PITÄÄ MYÖS EDUSKUNNAN ALAS AJO ALKAA MYÖS KANSAN EDUSTAJIA VOIDAAN HETI VÄHENTÄÄ AIKAKIN SATAAN SAADAAN SIELÄKIN HYVÄÄ SÄÄSTÖÄ JA OIKEATA KILPALUA PAIKOISTA KASA VARMASTI KANNATTAA EDUSKUNNOSSA LIIKAA MITÄÄN SAAMATTOMIA EDUSTAJIA YTV NEUVOTTELUT SIELLÄKIN HETI KÄYNTIIN KANSAN TUJELLA
HALLITUS
3
<50
Vastaukset
- työl. ilman avustaja
Tarvitaanko niitä avustajia kansanedustajilla tekemään heidän työnsä. Eikö jokaisen pidä hoitaa omat työt itse, eikä teettää niitä avustajilla.
- ahneet hoitoon
EDUSKUNTA TALO ITSE.!: Erittäin ahne,huono esimerkki.!:Puolet vuodesta mulkoillaan lomilla.Ei päätä ei häntää.Koko henkilö kunta remonti.Eläke etu pois.sama eläke kaikille.eläkkeläisillä on sama arvo.Oma kaappi siivottava ensin.Kansanedustajien työ ei ole muuta työtä erikoisempaa.Kuuluisiksi TULEVAT TYHMYYDESTÄÄN JA AHNEUDESTAAN.Viha puheistaan kansaa kohtaan.AHNEUDESTA JA KYVYTTYMYYDESTÄÄN HOITAA TYÖTÄÄN.Kanerva,Vanhanen ,Jeskari,Tiura HYVIÄ ESIM.Itselleen ottaminen ,eikö kestä kritiikkiä.?_:
- jarkikathen
Esimerkin voimaa tulisi käyttää. Kansanedustajien ja ministerien palkat ovat ylisuuret! Niinhän se on kun itse saa omasta palkastaan päättää.
Kun leikataan, niin aloitetaan leikkaus herrain palkoista, "ilmaisista" lounaisra etc. etc. Ilmaisia lounaita ei ole, vaan ne maksatetaan varonmaksajilla. Sama koskee sukkulointia välillä Hki - Bryssel. Ei ole pakko lentää jokaiseen palaveriin kun on keksitty sellainenkin kuin videoneuvottelu.
Jos halajaa käsisuudelmia, on se tietysti videon kautta...haastavaa... =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1451638
Taas puukotus yläristillä!
Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!541544Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin
Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka691152Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella
Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r1031077- 108960
Ihana juhannusperinne
Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa53860Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa
Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s88835Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...57743- 59715
- 34686