Iitti yrittää edelleen

...tunkea tänne Päijät-Hämettä kuppaamaan vaikka kuntaliitoskartta ei anna Iitille vaihtoehtoa liittyä Lahteen vaan yksiselitteisesti suunnaksi määritetty Kouvola, mutta se ei tunnu kaaliin menevän. Pitäkää se loinen siellä, kiitos! Toivottavasti pakkoliitetään Kouvolaan. Ja Valtio hätiin! Älkää hyväksykö mokoman anomusta liittyä osaksi Päijät-Hämettä (Lahtea)
487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mitä pahaa Kouvolassa on tehty ? Että pitäis tuo Iiitti tänne ottaa !!!
Iitin vois myydä venäläisille...

Äänestä

Kateutta.
Pakkohan se on jollain alkaa.
Päijäthämeelle se on yks ja sama liittyykö vai ei.

Äänestä
  • Kuppaamaan. Taitaa olla se manskin jengi joka pyrkii kuppaamaan kaikkia muita. Siksi se Iitti haluaa jotain ihan muuta.

    Äänestä

Näkyy väärää tietoa. Ehdotuksessa ei suinkaan koko Iittiä oltu pakkonaittamassa Kouvolaan,

Vuolenkoskelta pendelöi Kouvolaan vain 2 % ja se alue on muutenkin oikeastaan Vierumäen Urheiluopiston kyljessä ja asukkaat käyvät kaupoissa Heinolassa, Nastolassa ja Lahdessa. Kuntaluetteloissa Iitti tarkoittaa Kausalaa. Selkolan suunnalta näkyvät autot ajavan tänne Nastolaan päin Rakokiven kaupoille.

Pakottaminen Kouvolaan tarkoittaisi sitä, että useat Iitin kylät lähtisivät hakemaan heti kunnanrajojen muuttamista? No, onneksi perinteisesti on noudatettu päätöksenteossa ns. omaa toivetta ja iittiläisestkin varmaan saavat tahtonsa lopulta läpi.

Kuuntelin tänään Lahden Radiota ja siellä joku padasjokelainen sanoi, että heiltä on Lahteen vain reilut 50 kilometriä (eli enemmän kuin noilla kauempana olevillakaan iittiläisillä).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Päijät-Hämeestä. kirjoitti:

...tunkea tänne Päijät-Hämettä kuppaamaan vaikka kuntaliitoskartta ei anna Iitille vaihtoehtoa liittyä Lahteen vaan yksiselitteisesti suunnaksi määritetty Kouvola, mutta se ei tunnu kaaliin menevän. Pitäkää se loinen siellä, kiitos! Toivottavasti pakkoliitetään Kouvolaan. Ja Valtio hätiin! Älkää hyväksykö mokoman anomusta liittyä osaksi Päijät-Hämettä (Lahtea)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu