Oletteko perehtyneet näkyykö Suomen matsit ilmaiseksi joltain kanavalta? Meillä Canal digitalin perhepaketti ja en haluaisi siitä luopua, koska siellä on lasten kanavat. Käytössä antenni ja satelliitti, mutta ei viitsisi sitoutua toiseen kanavapakettiin pitkäksi aikaa. 1-3kk voisi maksaa ylimääräisestä paketista jos muuten ei onnistu.
Jääkiekon mm-2012
20
1554
Vastaukset
- ei tarvi luopua CD:s
Jääkiekon MM 2012 näkyy ilmaiseksi seuraavanlaisesti: Suomen pelit, semifinaalit ja finaalit sekä pronssipeli näkyy MTV3:lta ja AVAlta. Kaikkiaan 12 peliä. Eli ei sun kannata missään nimessä siitä Perhe-paketista luopua, riittää että virität vain antenniboksiisi AVAn kanavapaikalle 13 niin näkyy ne matsit. AVAa et muuten saa satelliitin kautta vaan se näkyy vain antenniverkossa, kaapelissa ja IPTV:ssä (joka tosin useimmiten luetaan kaapeliverkoksi). Ja AVA on ilmaiskanava.
AVA lähettää kaikkiaan 9 matsia eli Suomen alkusarjan 5 peliä, toinen välierä, Suomen puolivälierä, pronssipeli ja finaali.
MTV3 lähettää 3 matsia eli Suomen alkusarjan 2 peliä ja toinen välierä.
http://www.mtv3.fi/urheilu/jaakiekko/uutiset.shtml/2012/02/1491495/koko-mm-kisat-canallla---otteluita-myos-avalla-ja-mtv3lla- kookooko
Kiitos!
- ki5v
Maailmassa on tuhansia kanavia netissä, josita näkyy kaikki matsit suorana ja maksutta, mikäli kiinostaa.
- JanneJ.
v*ttu mitään nettiä, tv sen olla pitää!
netti on nykykakaroiden imutuspaikka, kun tenavilla ei ole varaa ostaa musiikkia saati elokuvia kaupasta tai maksaa kanavista.
niinpä sitten nettiin mesettämään niiq niiq äks dee- hyvin näkyy..
Etsit netistä ulkomaalaisen tv kanavan, joka lähettää ottelut suorana ja sitten vain pihalla esim.hdmi netti kiinni televisioon, niin voit katsella kisat televisioruudulta. Niin minä teen ja samoin katselen formulat.
- hyvin näkyy
hyvin näkyy.. kirjoitti:
Etsit netistä ulkomaalaisen tv kanavan, joka lähettää ottelut suorana ja sitten vain pihalla esim.hdmi netti kiinni televisioon, niin voit katsella kisat televisioruudulta. Niin minä teen ja samoin katselen formulat.
Etsit netistä ulkomaalaisen tv kanavan, joka lähettää ottelut suorana ja sitten vain piuhalla esim.hdmi netti kiinni televisioon, niin voit katsella kisat televisioruudulta. Niin minä teen ja samoin katselen formulat.
- isot rahat..
Nuorilla on todella paljon rahaa käytettävissä nykyisin. Kysymys on vain siitä, että mihin kannattaa käyttää ja mihin ei. On harhaa, että nuoret ovat tyhjätaskuja.
- köyhempiäkin on
isot rahat.. kirjoitti:
Nuorilla on todella paljon rahaa käytettävissä nykyisin. Kysymys on vain siitä, että mihin kannattaa käyttää ja mihin ei. On harhaa, että nuoret ovat tyhjätaskuja.
Pätee enimmäkseen vihreisiin nuoriin ja kokoomusnuoriin tai niihin joiden vanhemmat on kokoomuskannattajia, noilla ryhmillä tosiaan on sitä mammonaa.
- Miaaaaaaaaaa
hyvin näkyy.. kirjoitti:
Etsit netistä ulkomaalaisen tv kanavan, joka lähettää ottelut suorana ja sitten vain pihalla esim.hdmi netti kiinni televisioon, niin voit katsella kisat televisioruudulta. Niin minä teen ja samoin katselen formulat.
Hei, miltä ulkomaalaiselta kanavalta kisat esim tulee?!
- antenni ja canal
näkyykö plustv:tä hd jos canal?
- kysy uudestaan
Voisitko muotoilla kysymyksesi selkeämpään muotoon? Nyt tuosta sun kysymyksestä ei saanut mitään tolkkua.
- ei
ei
- Ruutana
Suomen pelit ja niiden ajankohdat sekä lähetyskanavat löytyvät täältä keskusteluketjun ensimmäisestä viestistä.
http://www.nyrkkialeukaperiin.com/forum/viewtopic.php?t=2949
Ps. Erinomainen lätkäsivusto. - MiaKKKKK
Hei miten nään kisat ulkomailla, jos ei paikallisissa pubeissa näytetä?!
- Terveisiä MTV:lle
Jos haluat katsoa kaikki Jääkiekon MM ottelut ilmaiseksi netistä, Tässä yksi keino monista. Lataa ohjelma Expat Shield linkistä:
http://www.expatshield.com/
Kun ohjelma on koneellasi, sen voi kytkeä pois ja päälle. Ohjelma muuttaa IP osoitteesi "kuin" se tulisi Englannista. Youtuben ilmainen jääkiekkolähetys blokkaa Suomen pois muttei Englantia. Kun ohjelma on päällä mene Youtubelle ja katso kiekkoa.
http://www.youtube.com/user/1stvenue - Älä osta mitään.com
tsekkaa tämä HDTV player:
http://www.smallfiles.org/download/2...er037.zip.html
tuolla ohjeita:
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=752009&page=13 - Terveisiä MTV:lle
Nyt täytyy sanoa, että panit paremmaksi. HDTV playerilla sain näkymään Canal mmkiekko 24/7 HD:na suomen selostuksilla. huh huh Hienoa
- Niin väärin
Minä maksoin ja sinä katsot ilmaiseksi.
- woihaw
Ilmaiseksi näkyy www.oleoletv.com ei tarvi ladata mitään media playereitä
- CANAL+ STUDIO HAISEE
HANNU ARAVIRTA PASKANTAA JATKUVASTI JA STUDIO HAISEILEE NIIN ETTÄ KEKÄLÄINEN JOUTUU HENGITTÄMÄÄN NENÄN KAUTTA KOSKA JOUTUU PITÄMÄÄN TURPAA KIINNI KOKO AJAN SIITÄ SYYSTÄ ETTÄ HANNU VALITTI KEKÄLÄISEN SUUN HAJUISTA KOSKA JÄTKÄ ON IMENYT ELI OTTANUT SUUHUN ANTERO MERTARANNAN ESINAHKAA JA NAHAN ERITREITÄ JA MÄLLIÄ HELPOTTAAKSEEN HÄNEN KISAPAINEITA KUSASTUDIOSSA!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380