Kokkolan poliisi kertoo torstain ja perjantain välisenä aikana tapahtuneesta tmurrosta.
Rikospaikka sijaitsee Kokkolassa kauppakeskus Chydenian parkkihallissa, jonne mopoauto oli pysäköity.
Varas tunkeutui sisälle mopoautoon ja vei musiikkilaitteiston lisäksi mopoon asennetut niin kutsutut wunderbaumit, eli hajukuuset. Hajukuusten merkkiä tai tuoksua ei annettu julkisuuteen.
Kokkolan poliisi pyytää nyt "kaikkia mahdollisia vihjeitä" poliisin numeroon
071-874 7744.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/120076-poliisi-pyytaa-apua-varas-vei-wunderbaumit
Vakava rikos Kokkolassa, poliisi pyytää apua!
auta poliisia
3
123
Vastaukset 3
- otetaan sille
Tämä on sitä poliisin priorisointia;)
- 14
Tosikko, pyyntö oli lainausmerkeissä !!!!
- otetaan sille
14 kirjoitti:
Tosikko, pyyntö oli lainausmerkeissä !!!!
Niinkö;) Hyvä että priorisoidaan:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48930Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15798Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl497769- 46697
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586- 35563
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE170528Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520- 44470