Kiviniemi eroamassa miehestään

Mari Kiviniemi on viime aikoina nähty ilmam vihkisormusta. Kiviemen avioliitto mainostoimistoketku Louhivuoren kanssa on päättymässä.
29280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Mari tekisi nyt viisaasti, kun hommaisi itselleen pian jonkin hyväpalkkaisen viran. Löytyisiköhän Kelasta sellainen? Paavo on nyt Jumalasta seuraava (tai pikemminkin päinvastoin), joten Marilla ei ole mitään mahdollisuuksia pitää palliaan. Paavon johtamassa keskustapuolueessa Mari ei kelpisi edes puoluetoimiston pölyjä pyyhkimään.

Äänestä

Rotat jättää uppoavan ruuhen,oma ukko ensimmäisenä,,,hah hah haaa

Äänestä

Kyllä kai se mies on eroamassa Minkki-Marista.

Äänestä
  • Kuka tollasta karmeaa akkaa kestäisikään?

    Äänestä

  • mies maalta kirjoitti:

    Kuka tollasta karmeaa akkaa kestäisikään?

    KYL MAAR MINKKI MUL KELPAIS...

    Äänestä

Eroais kepusta,paljon paree

Äänestä

Mari K ja Maria G ovat kauneimmat naiset politiikassa. Toivottavasti Mari ei vaan ole lähtenyt Mikaelin kelkkaan. Sossut, vassut ja ruotsalaiset (puolueenjäsenet, ruotsalaiset naiset on kauniita myös) on tunnetusti kaikki susirumia.

Äänestä
  • Kuulehan kuomaseni, Maria Koota, ei pidä missään nimessä verrata Maria Geehen, ero naisten kauneudessa on sitä luokkaa, että jo puolisokekin sen eron huomaa. Pitäisiköhän sinunkin käydä Silmälääkärissä kun et piruparka näitten naisten eroa näe.

    Maria K, on kuin kapakala verrattuna Maria Geehen. Maria Koon korkeat ja luisevat poskipäät ovat melkeinpä luotaantyntävän korkeat ja kulmikkaat. Älä edes yritä samaistaa näitä kahta naista keskenään. sanoisin sitä jopa pyhäinhävästykseksi.

    Äänestä

Sormukset huollossa. Siinä syy ja selvitetty on.

Äänestä

Huollossa ovat,varma tieto.
Oli kulunut kultaus pois,jättänyt sormeen ikävän rannun.(laakeripronssia).
Kultaseppä oli ollut joku "rehellinen kepulainen".leimat ja kaikki.Oli romaniasta ostanut.Halavallaaaaaaaaaaa.........................!

Äänestä

Maria G on narssitinen pelle. Se on nähty hänen toiminnassaan. Heitti avustkan pellolle omista töppöilystään. Eikä ole koskaan toimittanut lupaamaansa yo-todistusta. Yksi Kusetin jaksaa valehdella enmmän kuin kansa ehtii kuuntelemaan.

Äänestä

Minkki-Mari on niin kaamea akka, että ei sitä kukaan mies kestä.

Äänestä

kuka tuallaasen noita akan kaa

Äänestä

Mari Kiviniemi on persoonallinen ja fiksu nainen. Kyllä niitä noitaakkoja muualta varmaan löytyy. Kateellisia maailmassa piisaa.

Äänestä

Kiviniemi on vastenmielinen ruma noita-akka. Ei ihme, että Louhivuori sai tarpeekseen.

Äänestä

Mari Kiviniemi on kaunis, hyväkroppainen ja älykäs nainen.

Turha verrata keskenään näitä kahta Mariaa. Kumpainenkin on omalla persoonallisella tavallaan kauniita.

Kauneushan on katsojan silmässä.

Äänestä
  • Maria G on kansainvälinen kaunotar.
    Mari k on maitolaiturin rinsessa pohojanmaalta::))

    Äänestä

  • eroja löytyy kirjoitti:

    Maria G on kansainvälinen kaunotar.
    Mari k on maitolaiturin rinsessa pohojanmaalta::))

    Maria Peruskoululainen on poliittinen pelle. Kiviniemi on asiantuntija. Tiettävästi nykyisessä tehtävissää tarvittaisiin osaamista ei ulkonäköä?

    Äänestä

Juttaan voisi verrata. Kummalla on suurempi rasvaprosentti?

Äänestä

Loistava uutinen. Kuka tuota hirveää akkaa kestäisikään.

Äänestä

Ei yllätä ollenkaan, mutta taitaa olla Kiviniemen mies hakemassa eroa. Ei kukaan tota akkaa kestä.

Äänestä

Montako lasta Urpilaisella on?

Äänestä
  • ei yhtään...muuten vaan lihonu..

    Äänestä

Täytyy sanoa, että kun katsoo Kolkatan Olkaa ja Minkki-Maria, niin harvinaiset huuhkaimet on mtk-kepu keulakuvikseen valinnut.

Olka astui aivan liian suuriin saappaisiin. Mari oli vain vaalitäky pakenemaan joutuneen valikoivasti huonomuistisen uuniperunan jälkeen.

Nyt MTK pujottaa vaalikoukkuun jälleen uuden matosen.

Äänestä
  • onko seuraava matonen Pätkä-Mauri?

    Äänestä

  • isto ilkeä kirjoitti:

    onko seuraava matonen Pätkä-Mauri?

    Pätkä-mari on kepun aivo. Hän on kaikkien siltarumpujen kummisetien isoäiti.

    Makan ongelma on se, että hän on liian tunnettu. Minkki-Mari, Kolkatan Olka, Huonomuisti-uuniperuna jne ovat vaali-täkyjä, jotka on nostettu pystyyn siksi, että he ovat lopultakin tuntemattomia ja valtava hämärä rahoitus rakentaa heistä mielikuvia. Maukka olisi poikkeus tästä MTK:n taktiikasta.

    Äänestä

  • Kohdalleen meni tämäkin poliittinen analyysi. Nyt MTK:ssa vaihdetaan satraappia kepun johtoon. Mikäs on vaihtaessa kun asiasta on neuvostoliiton kanssa sovittu jo yli 30 vuotta sitten, kun Virolainen syrjäytettiin.

    Äänestä

Asiantuntevaa ja loistavaa poliittista debattia.

Kuin suoraan itseltään kapilta.

Äänestä

hih hih namu odottaa verkkosukissa. hih hih

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kapt evp H K kirjoitti:

Mari Kiviniemi on viime aikoina nähty ilmam vihkisormusta. Kiviemen avioliitto mainostoimistoketku Louhivuoren kanssa on päättymässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu