Voihan h..vetti mitä menin tekemään. Tapasin naimisissa olevan naisen baarissa, vietin yön hänen kanssaan ja huonosti kävi. Tiesin heti alusta asti hänen tilanteen, kertoi miehensä kanssa menevän huonosti..olen tapaillut myös tuon yhden kerran jälkeen muutamia viikkoja ja luulen hänenkin olevan täysin retkussa minuun. Kerroin jopa, että ottaisin hänet saman tien itselleni, jos vain saisin..nainen kertoi ettei ole koskaan tuntenut samanlaista vetovoimaa ketään kohtaan..nyt olen sitten tietysti täysin retkussa häneen. Tiedän, että järkevintä olisi vaan unohtaa, mutta en enään kykene..odotan ja toivon..voihan vee..
Ihastunut naimisissa olevaan..
Ari
121589
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
tiedän tuollaiset naiset.uutuden viehätys kihloihin ehkä naimisiin ja sitten kylästytään ja uusi ukko tilalle.olen huomannut että toiset naiset kiertää tälläistä kehää.(kokemusta on).kenkää vaan.itse kierrän kaukaa tuollaiset naiset.
olette rakastuneita niin miksi ette katsoisi mitä teistä voisi tulla?Ei kannata heittää rakkautta hukkaan jos joskus sellaisen löytää tästä maailmasta.=)
tunteesi?Kannattasisko jutella ihan kunnolla, ei siinä mitään menetä, suurempi harmitus jää päälle jos ei edes kerro toiselle rehellisesti mitä tuntee/haluaa.
Kyllä olen kertonut, etten ole näin tuntenut ennen. Hän sanoo samaa, mutta toteaa myös ettei mikään ole mahdollista... väittää oman liittonsa olevan pahasti karilla, mutta ei halua myöskään lopettaa(lasten takia). Mietin vaan, että taidan sittenkin olla leikkikaluna tässä pelissä, vaikka aluksi en niin tuntenutkaan..nyt on vaan tunteet astuneet peliin:(
kerran niillä menee huonosti niin silloin eroavat ja silloinhan teillä on tilaisuutenne.Mutta jos vetoaa lapsiin ettei voi erota niin kuulostaa ettei pidemmän päälle tarjoa sinulle kuin sivuroolia.Joten mieti...Ovatko eroamassa kuitenkin vai ei?Ja onko se päätetty millon?
Samaa mietin itsekin. Kuulemma nainen haluaisi, mutta mies ei..mutta tällä tavalla nainen on vasta alkanut ajattelemaan kuulemma minun astuttua peliin..sanoin, että omaisuus on vain omaisuutta ja lapset kyllä pärjäävät, tapahtui mitä tapahtui. En ole, enkä halua mitenkään painostaa, mutta en haluaisi myöskään joutua pidemmän päälle naisen leikkikaluksi...vaikkakin tahtomatta saatan joutua, tunteita ei näköjään kannata sotkea joka paikkaan:(
Älä helvetissä laita itseäsi tollaiseen loukkuun!!! Älä missään minässä!!!
Pysähdy!!! Ajattele järkevästi. Pystyt kyllä siihen. Tulet katumaan sitä katkerasti jos teet suhteesta pitkäikäisen!!!
äläkä ainakaan muiden puheita ja asenteellisia mielipiteitä kuuntele, vaan omaa sydäntäsi.
toisaalta, kannattaa kyllä miettiä muutama kuukausi ennen kuin tekee mitään lopullisia päätöksiä
itse elän kylmässä suhteessa, ja antaisin mitä vain, jos olisin samassa tilanteessa, kuin sinä. nyt tunteella eteenpäin
Kuuntele sydämesi ääntä,mieti onko se halua,vai onko se jotain tunnetta,jonka eteen olet valmis tekemään töitä,onko se katsomista yhteiseen suuntan,kunnioitusta toista kohtaan,yhteistä halua tehdä yhdessä ja yksin,luottamusta?Vai onko se jotain millä haluat täyttää jonkin tyhjän tilan elämässäsi.Kuuntele,mitä ihastuksesi sanoo,kuuntele mitä sydämesi sanoo.Kaikki se on on oikein,vaikkakin se voi loukata jotakin toista osapuolta.Mutta jos tunnet rakkauden on se oikein ja vaali sitä ja anna palaa!
Se nainen tekee sinulle saman ennemmin tai myöhemmin! Kun menee huonommin, hän hyppää vieraisiin ja dumppaa sinutkin! Usko hyvällä!
Minä olen erehtynyt samaan kelkkaa tuollaisen naisen kanssa ja takkiin tuli pahasti! Toista kertaa en tee samaa erehdystä!
Sinähän olet,Ari,jo aiemminkin katsellut vieraita naisia...kyllä minä tiedän...silloin ulkomailla ollessasikin vaikka tyttöystäväsi oli vierelläsi...olet mennyt tekemään todella pahan virheen...