kylpylään rakennetaan jotain aivan valtavaa vaijerirataa . kukahan mahtaa olla tämän hankkeen puuhamies . kuinkahan joku rahamies on keksinyt tulla tänne
uudistuuko laskettelurinne
40
4870
Vastaukset
- niukkarinen
eihän kaupunki vain ole rahoittajana kuten on viimeaikoina ollut kylän tapana? tuskin tuollaisia rahamiehiä tarvii kaupungin rahoittaa. kai on kyse paikallisesta yrittäjästä?
- heimopäälikkö
kyllä nyt niukkarinen puhuu asiaa ettei vaan tulis turpaan taas
- Lanttuvaari
Laskettelurinne on ja pysyy suljettuna, rakennettiin sellaisen lämpöpatterin päälle, että lumet sulaa, ei ollut hyvä ajatus ajaa siporexit pohjaan, siinä syy miksi sitä ei koskaan tulla avaamaan.
- luolastomies
Lanttuvaari on oikeassa tuossa, köysirata ei liity lasketteluun. Köysiradan kunnostus on osa projektia jossa laskettelumäki muutetaan luolaseikkailuksi. Mäki louhitaan ontoksi, sisäänkäynti on laelta ja seikkailureitti kulkee maan alla päättyen kylpylän alakertaan.
- niukkarinen
kylllä ny ootte väärässä sinne joku tasamaan tallaaja on tehny jonkun köysiradan mummoille golf kentälle, joo ne luolat kaivellaan ens kesänä ja röllipeikko muuttaa sinne
- autoilija
Tosi vauhdikasta menoa näytti olevan, tulee oleen varmaan tosi suosittu.
- lauta hullu
on se vaan hienon näkönen aparaatti ,mahtaa maksaa silkin tilkkuja et pääsee kokeileen .
Olis kyl komeeta jos rahat riittäs käydä pyorähtämässä jokunen kierros !! Mahtaa tosin olla kokoajan kauheee jono alan oikeita harrastajia odottamassa vuoroonsa. - Mopoauto
Koskahan aukeaa rata? Saa taas laudalle käyttöä ettei turhaan pölyty nurkassa. Toivottavasti ei ratamaksut ole liian korkeita että pystyy käymään.
- jätektörky
Ei semmoisen savitilsan päälle kannata tehdä mitään!!!
- Jokke-Pappa
Kyllähän Ikaalisissa on tyhmää porukkaa,aletaan tekeen alppeja tasamaalle, montakohan senkin nyppylän takia on tehnyt konkurssin?
Eikö olis ollut parempi kaivaa 100m syvä kuoppa? Alamäki tulee automaattisesti fysiikanlakien nojalla, sitten sillä köysiradalla sais vedellä turisteja sieltä montusta ja niiden autoja käyntiin talvipakkasella.
Sitten kun liitytään Tampereeseen niin olis tuo metroaseman monttu valmiina, tai sitten Rantatien tunnelin, toinen pää Ideaparkilla, tämä Sukarin kaivos, pääsis pirunpitkänmatkan maan alla eikä tarvis katsella kun keskustalaiset maajussit juoksentee Sika Sirkka-Liisan julisteet kädessä runkulle puuhuussiin. - Jokke-Pappa
Jos yllä pitäjä on Ikaalisista niin tuskin näkee näyttöönsäkään, sen verran sahtipäissään
- ylläpito
Mustaa Kenialaista poi..... eiku kahvia sais täs välissä
- Niukkarinen isolla
Joku säälittävä luuseri näyttää taas käyttävän minun nimimerkkiäni.
Matalaotsaista apinointia, josta luuseri tuskin itsekään voi tuntea ylpeyttä.- ERämuuli.
Tota jos noin ottaa pattiin niin ehkä kannattaisi käyttää REKISTERÖITYÄ nimimerkkiä niin ei muut vie nickkiä.. Jos keskustelu palstaan haluaisi jotain järkeä niin rekisteröitymis pakko edes täytyisi olla.
- jämerää
jämerää ja kyse kylpylän siporex maäestä. vaikka kuinka luurasin kyseistä nyppylää en näe siellä minkäänlaista liikehdintää? joten selventääkäpähän nyt että oletteko te hiaman saaneet liikaa pakkasta vai onko asiassa oikeasti jotain perää?
- tk
Kysehän on tuolle entiselle golfradalle tehdystä köysiradasta!
- Himosnoukkis
No on kyllä niin onneton rata että ei ihme vaikka ei kaikki olisi huomannutkaan pari narua ja kqaksi onnettoman kokoista lumi nyppylää.. eihän niistä ees hyppää :D Sama kuin lapiolla heittäis pari läjää ja hyppis siellä.. Tuhoon tuomittu ajatus.. ja jos toi sama keksintö on suunniteltu hämylänlahdelle niin mitenkähän se meinataan "laiva reitille" sovittaa ja mökki läiset varmaan kiittää.. Ei muuta konkurssiin vaan ennen kuin saa kunnon tappiot aikaan.!
Onnea vain yritykselle!
Onhan se hauskaa mennä 10sek suuntaansa ja sit pysähtyä :D- lauta hullu
toihan voi olla vasta alkua ,rata aloittelioita varten .mistä sitä vielä tietää paljonko siottajalla on varakagasta takataskussa?
Eipä hämylänlahdella o merkattua vesistöväylää laituria pitemmälle ainakaan kartassa!
Ja kyllä wakeboard rata aina veneilyn voittaa
- Lankuttaja
Kaikki näkyy olevan ikaalisissa entistä.
- Niukkarinen ännällä
Tuon Jokke-Papan ehdotelma siitä 100m syvästä montusta on hyvä, ne maat ajettais Kyrösjärven rantaan ja tehtäis Venetsia, siellä ei Gondolierit laulais oo, soole miota, vaan perinteiseen Ikaalislaiseen tapaan soittais haitarilla Metsäkukkia väärästä nuotista.
Sehän vetäis turisteja kun vaan tarpeeksi ison tekis, kaupunkikin vois suuruuden hulluudessaan ottaa osaa kun rakentais isomman kuin alkuperäinen Venetsia, siellä vois se kauppakeskuskin mennä kesäisin, ja muutama mökkiläinen käydä kaljalla- Niukkarinen
Miksi jatkat tuota aivotonta apinointiasi?
Kerropa nyt. - Anonyymi
Niukkarinen kirjoitti:
Miksi jatkat tuota aivotonta apinointiasi?
Kerropa nyt.mode näyttää osaamistaan taas
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mode näyttää osaamistaan taas
koska hän on maailman taitavin ihan kaikessa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
koska hän on maailman taitavin ihan kaikessa
mode myönsi hourunsa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mode myönsi hourunsa
Hän on niin suloinen.
- niukkarinen
nyt puhuu niukkarinen asia muut kun niukkarinen ei kommentoi mitään eikä mistään vai niukkarinen tietää KAIKEN
- Nn
Vois tehdä niukkarisellekin hyvää käydä vähän tuulettumassa tuolla köysiradalla!
- Niukkarinen isolla
en minä mihinkään rataan lähde ,turhanpäiväistä ,ennemmin arvostelen ja parjaan täälä kaikkia ,kun kukaan muu ei ymmärrä miten kaikki asiat pitäisi järjestellä ,että ne toimisivat
- Niukkarinen hottina
Peevelin Peeveli, vielä kun kerran kunnolla sais kovaa ja lämmintä
- Niukkarinen
Hoh, HOH, teidän kanssa kun apinoitte vaan, mua alkaa hermostuttaan, taidan lähteä viikoksi Lasa Palmasiin Transvestitiitteihin, on poijaat tiukkaa
- Niukkarinen
älkää lähtekö lasa palmasiin !saattaa tulla aivoton ,apinan näköinen ,hermostunut ,transvesiitti niukkarinen kadulla vastaan ,ja se on sitten vaarallinen otus
- lauta hullu
kukahan tää niukkarinen on
se on ainakin aivan sekasin ,sehän väittelee ihan ittekseen ,vaikka todennäköisesti sillä ei oo mitään tietoo koko asiasta .
Tietääköhän se ees mitä vaijerirata tarkottaa? - niukkarinen
kyllä hullu tiedän mikä on vajerirata siinä on vaijeri ja ratä HÖLÖMÖ
- lauta hullu
ei se ookkaan mikään turha ukko ,
mulle ei oiskaan tullu toi yhdistelmä ees mieleen
tulipa selväks
kyllä se niukkarinen vaan tietää kaikesta kaiken!!!!!!!! - Anonyymi
Minä olin kylpylä laajennuksen aikaan tekemässä tuota mäkeä...
- Anonyymi
Miksei tässä ketjussa puhuta hoikkaloista mitään ?
- Anonyymi
eväsvuoto kentsitä rakentaa
- Anonyymi
Pirkanmaan käräjäoikeuden mukaan hoikkkala ei ole hame päällä kulkeva eväsvuoto.
- Anonyymi
Jarmo oli hyvä kun hän oli pahoittanut mielensä tuosta eväsvuotoasiasta. Kyllä sai makeat naurut kun luki jarmon vuodatuksia asiasta.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 686822
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on636793Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1485456Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504493En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204089Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53660- 373248
- 283173
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris752779Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta402259