Palstanpitäjälle:
Mua kiinnostaa myös, miksi täältä on poistettu yhteystietoja yksinäisiltä jotka hakee ystäviä eri paikkakunnilta? Ketä se on häirinnyt?
Ja voitasko tänne Suomi24 perustaa sitten sellainen ystäväpalstan - treffisivut täällä jo onkin - ja niitä löytyy paljon muualtakin!
Mua kiinnostaa myös, miksi täältä on poistettu yhteystietoja yksinäisiltä jotka hakee ystäviä eri paikkakunnilta? Ketä se on häirinnyt?
Ja voitasko tänne Suomi24 perustaa sitten sellainen ystäväpalstan - treffisivut täällä jo onkin - ja niitä löytyy paljon muualtakin!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ystäväpalsta löytyy jo täältä:
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3599
Näitä palstoja lukiessa käy selväksi juurikin yksinäisyydestä kärsivien tarve
omaan seura / ystävän haku palstaan. Kun tuntee huonommuutta henkisten
ongelmien vuoksi on helpompi viestiä ja tavata samoista asioista kärsivien
ihmisten kanssa.
Ylläpito voisi laittaa henkinen hyvinvointi/mielenterveys osioon myös ystävä-
palstan.
Gorni on linkkinsä kanssa väärässä, seuranhakuviestit poistetaan myös Ystävyys-palstalta. Siellä on tarkoitus keskustella ystävyydestä ja täällä yksinäisyydestä. Seuranhakua varten Suomi24:llä on Treffit ja joukko Henkilökohtaiset-palstoja, joihin voi jättää ilmoituksia.
Ylläpito tuskin lukee näitä viestejä, joten täällä on turha valittaa jos nykymeno ei miellytä. Asiallinen kritiikki ja muut parannusehdotukset kannattaa jättää Palstaehdotukset- tai Yleiset kehitysideat -osastoille, joiden viestit ylläpito on luvannut lukea.
Ok! PItää kokeila tuota Henkilökohtaiset palstaa....
Jos tänne kirjoittaa kirjautuneena niin eikös silloin automaattisesti saa myös osoitteen, johon toiset voivat lähettää viestejä?
puhut totuuden sanoja, vaikkei s24 sähköposti taidakaan automaattisesti aktivoitua tunnuksia tehdessä. tämäkin viittaa siihen, ettei kukaan oikeasti tahdo tehdä tilanteelleen mitään, ja tämä palsta on vain paikka avautua ja kitistä.
ei täällä juuri rekisteröityneet käy, ja niilläkin muutamilla on profiili poistettu, piilotettu tai tyhjää täynnä. kun miettii, kuinka helppoa olisi laittaa profiiliinsa sähköpostiosoite ja kirjoitella tänne kokemuksiaan yksinäisyydestä. joku samoin kokeva saattaisi hyvinkin ottaa yhteyttä... jos siis oletetaan, että heitä kiinnostaa edes tutustua keneenkään oma-aloitteisesti.
Ylläpito on täynnä idiootteja ja täydellisiä amatöörejä.
Koskaan en ole netissä nähnyt vastaavaa paskaa kuin täällä ylläpidon tekemänä.