Kaljakuuri tunnetusti laittaa suolen laulamaan. Olenkin alkanut satsaamaan laadukkaaseen wc paperiin. Ennen käytin karkeita laatuja ja niinpä ahteri olikin aina verillä.
Nyt käytän Emboa ja takamus on pysynyt hyvässä kunnossa!
Nyt käytän Emboa ja takamus on pysynyt hyvässä kunnossa!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hyvin pyyhkii.
Eikö sulla ole ulostamossa eva bidé -suihkua?
Huuhtasu, ravistus, kuivaus sillä paprulla ja sitten nopeasti taas housut jalkaan niin on hyvä ja kelpaa taas kaadella kotiviiniä riittävät määrät.
Juu, kyllä pillupuhelin on paras. Säästyy paperiakin.
Ei ole pimppapuhelinta :(
Minä en saata pyyhkiä millään embolla, kun kaljakuuri on päällä tai loppunut. Percettä polttaa niin vietävästi, että ainoa vaihtoehto on suihkutus haalealla vedellä.
Santapaperia karkeempaa.
Otas vajaapäinen juopporetku taas viinaa, tai käy pilleripurkilla, niin rauhotut vähäksi aikaa.
Ja käy lääkärillä tutkituttamassa viinalla lahonnut pääsi, vaikka diagnoosi onkin selvä:
http://piv.pivpiv.dk/
Sitten kun juoppouden aste on mennyt siihen että ei pyyhitä ollenkaan...siis koko toimenpide ikään kuin unohtuu....kokonaan suorittamatta. Sitten on aatteet ----vaihtovaatteet.
Talvella ne kakkajäämät kyllä jäätyy housuihin eikä haise, kunhan pysyy ulkona. Keväällä tietenkin kannattaa vaihtaa housut.