Vad hände ?

Enligt HS Galluppen har sannfinländarna numera bara 16,5% stöd.Har inte SF kunnat infria sina löften eller vad beror det på ?
1580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Väyrynen, joka vastusti jätevesilakia, pystyi keräämään maaseudun perinteistä, köyhää väkeä taas keskustapuoleen helmoihin.

Jätevesilaki vei suuren osan keskustalaisista perussuomalaisten kelkkaan, tätä ei vain keskusta itse pysty myöntämään.

Äänestä
  • Man måste lyfta på hatten åt Väyrynen,han har rört ordentligt om i vår politiksoppa.

    Äänestä

  • väljare kirjoitti:

    Man måste lyfta på hatten åt Väyrynen,han har rört ordentligt om i vår politiksoppa.

    totta

    Äänestä

Kanske det inte lönar sig att protestera mot allt,när det ändå inte händer något konkret.

Äänestä

PS on suunnilleen TOISEKSI suurin puolue ja vielä puolueellisessa svekolehden gallupissa!

Keskity svekohölmö siihen RKP:n kannatukseen. Tämä on muuten RKP-palsta.

Ai niin! RKP:n kannatus on NIIN pieni, ettei ole paljoa keskittymistä. ;)

Äänestä
  • Här diskuteras så mycket annat också som inte hör hit.En liten notis om galluppresultat borde väl inte störa någon eller hur ?

    Äänestä

  • 228w kirjoitti:

    Här diskuteras så mycket annat också som inte hör hit.En liten notis om galluppresultat borde väl inte störa någon eller hur ?

    Om sannfinländarna inte skulle berätta så många roliga " historier " så skulle det säkert gå bättre i fortsättningen.

    Äänestä

  • Niin, nykeröpuoluehan se rkp on.

    Äänestä

  • näivetyinen kirjoitti:

    Niin, nykeröpuoluehan se rkp on.

    Men bra har SFP iallafall klarat sig.De sitter inte i oppositionen som vissa andra.

    Äänestä

Mitä olikaan RKP:n tulos ?

Äänestä

Taidat olla melkoinen lutballong, mutta olisiko sinun hurriloisen syytä seurata
vain sitä omaa puoluettasi RKP:tä. Eihän siellä hurriloispuolueella ole kohta
mitään kannatusta.

Äänestä
  • Oinonens rädsla för Wallins "hot " var bara ett sätt att få rubriker i media,inget annat.

    Äänestä

När man ser hur Oinonen &Co bär sig åt är det väl inget att undra på ?

Äänestä
  • Sämjan inom Sannfinländarnas parti verkar inte så väldigt harmoniskt just nu.

    Äänestä

  • sprickor ? kirjoitti:

    Sämjan inom Sannfinländarnas parti verkar inte så väldigt harmoniskt just nu.

    Många av partiets egna är missbelåtna och vågar också säga det.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lutballong kirjoitti:

Enligt HS Galluppen har sannfinländarna numera bara 16,5% stöd.Har inte SF kunnat infria sina löften eller vad beror det på ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu