Walllin on uhkaillut perussuomalaisten

kansanedustajia. Dragsvikin säilyttämistä ei saa Wallinin mukaan arvostella.
Nyt Wallin on mokannut pahimman kerran sortumalla uhkailuihin.

silmukka kiristyy

Wallinkin on vannonut valansa ja nyt on rikkonut sen
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Wallin on myös ministeriksi tultuaan vannonut virkavalan:
"Minä N.N. lupaan ja vannon kaikkivaltiaan ja kaikkitietävän Jumalan edessä (vakuutan kunniani ja omantuntoni kautta), että minä virassani noudatan perustuslakeja ja muita lakeja sekä toimin oikeudenmukaisesti ja puolueettomasti kansalaisten ja yhteiskunnan parhaaksi."

Eikös virkavala velvoita ministeriä yhtään mihinkään.
Kataista ja kataisen hallituskavereita ei lait ja valat velvoita yhtään mihinkään!

Äänestä

Wallin oli uhkaillut painavilla vastatoimilla kolmea perussuomalaisten kansanedustajaa.

Aika rankkaa Wallininlta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uhkailut julki kirjoitti:

kansanedustajia. Dragsvikin säilyttämistä ei saa Wallinin mukaan arvostella.
Nyt Wallin on mokannut pahimman kerran sortumalla uhkailuihin.

silmukka kiristyy

Wallinkin on vannonut valansa ja nyt on rikkonut sen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu