Eipä tainnut Ristoa paljon tapparan valmentaminen enää kiinnostaa kun nimet Lukon paperiin laittoi. Tapparan taivallus on ollut yhtä syvältä kuin alkukaudella ennen valmentajan vaihdosta. Vaihdoksen hyöty oli -0.
Samaan hengenvetoon voi kyseenalaistaa Dufvan valmennustaidot.
Pistivät Jypistä pihalle ja pelit parani siellä heti kun kakkoskoutsi otti ohjat käsiinsä.
Dufva on ollut pettymys
6
87
Vastaukset
- JYPPIII
Tappara voi olla tyytyväinen miten korkealle on päässyt tolla materialilla.Huh hu ihan huippu kausi kirvesrinnoilla.Ei edes Duffa voi saada enempää irti.Liigan huonoimalla materiaalilla kaukana karsinnoista on huippu suoritus.Onnitelut sinne manseen,hyvin menee niin kuin kuuluukin.
- Huhhuh
Onneksi tappamalla on kuitenkin maailman paras seurajohtaja leinonen. LOL
- oo leino leinooo
Huhhuh kirjoitti:
Onneksi tappamalla on kuitenkin maailman paras seurajohtaja leinonen. LOL
Jep Leinonen tekee kaikkensa saadakseen rapparan rivariin.
- nysse menee
oo leino leinooo kirjoitti:
Jep Leinonen tekee kaikkensa saadakseen rapparan rivariin.
Mutta vain yksi kerrallaan mansesta saa yrittää epätoivoista pudotus yritystä.
- Juha8222222
Ei Dufva oo huono, parempi kuin kohtalainen mut ei upea.
Vältti jumbosijan mm.
Ketäs siellä on kovia pelaajia Tapparassa??
Ei taida olla kuin yksi kova sälli nimeltään Erkinjuntti eikä hänkään aina vakuuta oikein.
Vänttinen on kyllä hyvä pelimies siellä ja Venäläinen myös mut hekään ei oo sateentekijöitä.- Montako jyp-läistä
Olihan siellä niitä, jotka eivät saaneet JYPissä peliaikaa.
Tapparassa ehkä saivat, mutta apujahan heistä ei ollut niin kuin ei myöskään Dufvasta. Ellei sitten lasketa sitä saavutukseksi, että välttivät karsinnan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723093
- 572788
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322375- 792208
- 602023
- 952016
- 121606
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171567Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301410Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?351398