http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=201202118401
VALTIO-OMISTAJAT VALMISTELEVAT SAS:N MYYNTIÄ
3
235
Vastaukset
Kauppalehti referoi Dagens industri -lehteä ( http://di.se ), ja se taas kertoo uutisensa perustuvan lehden lähteisiin, eli ei kerro mihin se perustuu. Toisin sanoen kyseessä on huhu. Näitähän on nähty.
Mielenkiintoisempi huhu olisi sellainen, joka kertoisi, että jokin taho on halukas _ostamaan_ SAS:n. :-)- 15A19
Old news. Kun ei ole muuta kirjoitettavaa, niin otetaan taas tämä asia esiin. Eihän tästä ole kauaakaan kun Lufthansa oli SAS:n varma ostaja. Kukahan seuraavaksi?
- billigfliegerei
Laittasivat nyt samaan nippuun pohjolan persaukiset sas&vinairin. Lufthansa voisi kiinnostua jos tarjoaisi vaikka 2 for 1.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001710Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571350Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?761298Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 108850
- 72833