Kyykytin Tojon, Fordin, Opelin, VW:n - Oculla

Oli tarve kyykyttää onnettomia nuhapumppuja. Niitä olikin tänä aamuna yllättävän paljon liikenteessä. Kiihdyttelin valoista lähdettäessä kevyesti turbokonetta hyödyntäen näiden rupu-autojen eteen.

Yrittivät pärjätä lyömällä nastan lautaan, mutta eihän ne ritsat pärjänneet 235 hevosvoimalle ocussani. Jäivät taakseni haisemaan, sitten varsinkin Tojo-kuskit protestoivat vikisemällä ja alahuuli väpättäen vilkuteltiin valoja ja ajeltiin melkein perässä kiinni. Noooh... hajurakoa tuli heti kun vähän painoin varpaalla kaasua, TSI turbo reagoi upeasti heti ja sinne jäi perässä köyryävä h*mo kauas taakse. Hahahaaa........ :D
19201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

tottahan tuo on että on vaikea olla käyttämättä skodan tehoja, sillä kun pystyy "kyykyttämään" enemmistön muista autoista. itsekin teen tuota, että kiihdyttelen muiden eteen.
mutta tyhmää tulla tänne siitä leveilemään, herättää vaan turhaa pahaa verta yksinkertaisissa "teroissa", jotka provosoituvat noista viesteistä.

Äänestä

Mun riisissä on 150 heppaa enemmän ja kunnon neliveto :)
Tuu kyykyttämään :)

Äänestä

Pikku Tero-Petteri menee nyt leikkimään sillä vieterivetoisella Tojo Supralla ja on kiltisti niin äiskä antaa iltamaidon.

Äänestä
  • viivalle vaan...

    Äänestä

  • ricer kirjoitti:

    viivalle vaan...

    Minulla ei ole mitään vieterivetoista Tojo Supraa mutta sinä voit varmaan huomenna koulussa haastaa jonkun toisen pikkusen koltiaisen vieteriautojen kisaan.

    Äänestä

  • No No Tero-Petteri kirjoitti:

    Minulla ei ole mitään vieterivetoista Tojo Supraa mutta sinä voit varmaan huomenna koulussa haastaa jonkun toisen pikkusen koltiaisen vieteriautojen kisaan.

    Joko mennään?

    Turbo neliveto on talvetta ihan ok. Toisin kuin mikä tahansa skeida rs

    Äänestä

  • Ricer kirjoitti:

    Joko mennään?

    Turbo neliveto on talvetta ihan ok. Toisin kuin mikä tahansa skeida rs

    Ai niitä vieteriautoja on oikein nelivetoisia ja vielä turbojakin.

    Äänestä

On jo aika lopettaa nämä pikkupoika kirjoitukset kyykyttämisistä siviililiikenteessä.

Sinulle tämänkertainen aloittaja: Minulla on itselläni Skoda Octavia ja 35-vuotta autoilleena ymmärrän oikein mainiosti ettei Skodassa ole millä kyykyttää.

(No älä pahastu se oli tahallinen ärsytys että lukisit koko tekstini).

Tule moottorikerho toimintaan mukaan ja aja radalla niin huomaat kun suoritat rataajokortin että niinä kertoina kun järjestetään siviili auto päivä, tulet jäämään kymmenen kierroksen ajorupeamassa meille konkareille vähintään kierroksen, todennäköisesti enemmän koska tulet ajamaan autosi ulos radalta tuolla vääristyneellä asenteellasi jota tosin kurssilla yritämme korjata.

Emme ole kaikkivoipia ja muutamat teikäläiset ovatkin olleet niin kovapäisiä ettei sen ensimmäisen vapaa siviiliauto ajopäivän jälkeen ole ollut enää millä ajaa ja näin on osa ongelmaa siirretty sinne mihin se kuuluukin.

Kuten tällähetkellä ne muut on jalkaisin liikkeellä ja maksavat sitä ruhjomaansa velkavetoista tehokkaaksi luulemaansa autoa.

En tässä vaiheessa anna sinulle mitään yhteystietoja kun voit olla mikä hihhuli tahansa joka ei sopisi arvokkaaseen autolija joukkoomme.

Kun ehkä luet tämän ja annat jotain vastinetta saan siitä ehkä käsityksen annanko kerhomme tai muiden kerhojen yhteystietoja.

Kirjoitahan nyt jotain mistä tunnistaa onko sinussa miestä/naista alkamaan uusi harrastus rataautoilun parissa, siellä muuten sitten kyykytetään ja kunnolla, sinun hevosvoimalukemat tulee olemaan kaikki tarpeen niin mitättömät ne radalle ovat, mutta sinulle varmaan ihan liikaakin.

Mieti ja vastaa,ehkä oletkin tulevaisuudessa turva kyykyttäjä mutta vain rataajo päivinä.

Äänestä
  • Hyvä kirjoitus. Mutta noihin provoihin lienee silti parasta olla vastaamatta. Saattaisivat kyykyttäjäkirjoitukset jopa vähentyä, kun eivät saisi mitään järkevää vastausta. Tai sitten on vain todettava että pilalla mikä pilalla, tämä palsta.

    Äänestä

No niin. Oletkin ollut pitkään hiljaa. Tervetuloa takaisin.
Onkin ollut kuivaa juttua, kun typeriä kirjoituksiasi ei ole ollut huvittamassa aikuisia ...
Ehditkö ikäsi puolesta muuten saada ajokorttisi vielä vanhaan hintaan?

Äänestä

Joopa joo. Yhtään noista merkeistä et oculla pysty kyykyttämään, jos niissäkin olisi ollut kuskina yhtä lapsellinen kuin sinä.
Onneksi niissä olikin aikuisia, jotka eivät pistäneet merkille töppäilyjäsi liikenteessä, joten älä anna mielikuvituksesi tehdä tepposia...

Äänestä

Tule kuule etuveto Ocullasi kokeilemaan Quattron kyykytystä..

Äänestä
  • Jaa sellaiset hikiset quattrot.... nehän on sellaisia kömpelöitä homppeliautoja, sipsuttavia "miehiä" kuskeina. Niistä mennään ohi heittämällä, ja vilkutetaan vielä kättä vittumaisesti ...... eikä niitä kunnon pakkasilla näekään, kun hyytyvät tienposkeen, surkimukset.

    Äänestä

Hyvin toimittu! Naurattaa juuri kuvaamasi nuhapumput. Ohi vaan komiasti Skodalla, kyllä ne siitä oppivat ostamaan kunnolliset autot!!!

Itselläni on uusi Skoda Roomster mutta silläkin kyykytykset onnistuvat, kiitos TSI -koneen.

Äänestä
  • Nyt on varmaan tultu juuri roomsterin jakkaralta.p.rsettä viel kuumottaa ja pää jäässä.on jutut sitä luokkaa.huosut nilkoihin ja pylly hankeen.rupiaa nuo tarinatkin korjautumaan.vai kiitos tsi.n no tällä kertaa viel kesti kasassa.ps.sulla on muuten kulmakunnan rumin koppimopo

    Äänestä

  • Pää jäässä kirjoitti:

    Nyt on varmaan tultu juuri roomsterin jakkaralta.p.rsettä viel kuumottaa ja pää jäässä.on jutut sitä luokkaa.huosut nilkoihin ja pylly hankeen.rupiaa nuo tarinatkin korjautumaan.vai kiitos tsi.n no tällä kertaa viel kesti kasassa.ps.sulla on muuten kulmakunnan rumin koppimopo

    Kyykytin sinut kyllä kaikki nauroivat kun ohitin sinut Roomsterilla joka on tila-auto... olit yleisen hupin kohteena. Pistivät vielä videon youtubeen missä surkea koslasi tulee nöyryytetyksi minun Roomsterin toimesta.

    Äänestä

Ei muuta kuin ohi vaan että tukka hulmuaa..... Skoda TSI power, simply clever.

Äänestä

Mistäs tiedät että alahuuli väpätti ja vikisivät..

Äänestä

Onnea!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Päivän kyykytys kirjoitti:

Oli tarve kyykyttää onnettomia nuhapumppuja. Niitä olikin tänä aamuna yllättävän paljon liikenteessä. Kiihdyttelin valoista lähdettäessä kevyesti turbokonetta hyödyntäen näiden rupu-autojen eteen.

Yrittivät pärjätä lyömällä nastan lautaan, mutta eihän ne ritsat pärjänneet 235 hevosvoimalle ocussani. Jäivät taakseni haisemaan, sitten varsinkin Tojo-kuskit protestoivat vikisemällä ja alahuuli väpättäen vilkuteltiin valoja ja ajeltiin melkein perässä kiinni. Noooh... hajurakoa tuli heti kun vähän painoin varpaalla kaasua, TSI turbo reagoi upeasti heti ja sinne jäi perässä köyryävä h*mo kauas taakse. Hahahaaa........ :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu