Mistä Nokia on tunnettu? No tietenkin koirankusettajistaan ja rautatieasemasta, joka ei ole koskaan auki.
Nokia
Oulunmies213423423
14228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kateelliset, naapureihinsa kyrpiintyneet ja kerrostalokyttääjät unohdin vielä mainita.
Tee siitää laulu stasan mylukku.ö
Ei kaikki kateelliset ole kommareita!
Rautatieaseman aukiolemattomuudesta vastaa VR joka on pistänyt kiinni miltei kaikki asemarakennukset. Lähetä rutinasi sinne. Junat sentään pysähtyvät täällä, toisin kuin monella muulla paikkakunnalla.
Hyppää junan kyytiin Oulun tyttö jos ei Nokian kuviot kiinnosta.Kyllä tuollaista on vähän syytä kytätäkkin,niin muuten riippuu aivan itsestä sellainen asia että kytätäänkö vai ei.
Muuta Helsinkiin jos haluat olla tuntematon.
Nokia on Pirkanmaan perseenreikä. Paikka täynnä juoppoja ja mustalaisia. Lisäksi Nokialla ei ole muuta kuin kerrostaloja koska Nokialle ei ole mitään järkeä rakentaa mitään, koska kaikki palvelut ovat Tampereella. Nokian yllä on päivästä päivään tummat pilvet, jotka peittävät auringonpaisteen.
Oulunmies ei sitten kyllä Nokialla koskaan ole käynytkään. Kerrostalot ovat sen merkki, että ollaan vähän isommassa maalikylässä, mutta jos pyörii vähän paikkakunnalla, nini huomaa, että rivitaloa ja omakotitaloa on kaupungissa sentään melkoisen paljon.
Oulunmies voi sitten lopettaa sen provoilemisen täällä. Jos ei oo muuta tekemistä niin hakee vaikka pullon kossua (eikös sen hintakin pitäisi olla halventunut?) ja huitaisee sen naamariinsa, niin sa vähäksi aikaa maailman pahuudet pois mielestään.
Ennen sanottin, että mustalaiset laivalla tuo hyvän purjehdusonnen. Varmasti Nokiakin on tuosta syystä menestynyt.
Oulunmies sitten taas vastaavasti kehuu Tampereen palstalla,mikä lie tyhjäntoimittaja.
Itse asun tällä hetkellä Tampereella ja Nokiallakin joskus asustellut,kylli Nokia ihan ok paikka on.
AIKAS SURKEA PAIKKA NOKIA
Joo, sori, perun puheeni ja myönnän että Oulu on ihan samanlainen persläpi kuin Nokiakin.
Onko Oulunmies kuullut vesikriisistä?
Onneks Oulunmies asuu oulusssa...
Nokialla ei tollanen mies kauaa möykkäisi
Nokia on henkisen ja fyysisen väkivallan tyysija.