joudun kesällä porukoitten kanssa kalajoelle
pariks viikoks.. aaargh. se on kuulemma jossai
oulun lähellä. meen siitä käymään oulussa.
siis jos se kannattaa.
onks oulussa H&M?
mitään muita varteen otettavia vaateliikkeitä?
oulun vaatekaupat
29
10171
Vastaukset
- Maukka
Jos olet menossa johonkin kaupunkiin "Henkan &
Maukan" takia, niin ei kannata.- p
en mee sinne sen takia, koska tässä kahden
kilometrin päässä on H&M..
mutta olis kiva tietää onko ko. liike sielä, ja
mitä muuta löytyy, jos löytyy. - aikuinen
p kirjoitti:
en mee sinne sen takia, koska tässä kahden
kilometrin päässä on H&M..
mutta olis kiva tietää onko ko. liike sielä, ja
mitä muuta löytyy, jos löytyy.Mä en tunne Oulun vaatekauppoja, mutta siellä on
paljon muutakin. Kerro tänne ikäsi, niin ikätoverisi
voivat kertoa enemän. - Wieaa
aikuinen kirjoitti:
Mä en tunne Oulun vaatekauppoja, mutta siellä on
paljon muutakin. Kerro tänne ikäsi, niin ikätoverisi
voivat kertoa enemän.Minun mielestä Oulussa kaupat ovat huononeet.Hyviä vaatekauppojakin löytyy harvakseltaan.
- Pörrö
Siellä on H&M. Halpaa tusinarättiä saat toki
Oulustakin mm. Seppälästä, Lindexistä,
Vaatehuoneelta,... - Jaana
..Oulun vaatekaupat ovat todella huonoja! Tarjolla on yliampuvaa teinikrääsää Fiorellassa, Instylessä(myös halpaa sekundaa löytyy myös vanhemmille ihmisille), Vero Modassa, Modessa(?) ja Jim&Jillissä, tavallista halppiskamaa Anttilassa, Seppälässä ja KappAhlissa, ja Lindexiltä saa kalliita alusvaatteita.
Ouluun vaateostoksille tulevalle 20-30 -vuotiaalle suosittelen pienenpientä Hengari -putiikkkia osapuilleen Kesportia vastapäätä Kauppurienkadulla.- Venla
Oulus ei oo h&m ku se o sellanen tuppukylä
täynnä ittään olevia ihmisiä! - Jennisfer Aniston <3
Venla kirjoitti:
Oulus ei oo h&m ku se o sellanen tuppukylä
täynnä ittään olevia ihmisiä!Oulussa on vaatekkauppoja siinä missä muuallakin! Jos ette tiiä pitäkää turpanne kiinni
- M
Venla kirjoitti:
Oulus ei oo h&m ku se o sellanen tuppukylä
täynnä ittään olevia ihmisiä!Oulus on H&M saatanan taliaivo idiootti
- minä
ei ole oulussa H&M liikettä kun tila loppuu
keskustasta kesken ja kellään ei ole mielenkiintoa
rakentaa uutta kallista kauppaa/keskusta lähelle
keskustaa..mut stockmann tulee...en kyllä muista
millon mut varmaan on jo siellä kun minäkin sinne
palaan.- Saianara
Ouluhan on loistava kauppa ja shoppailukaupunki. En ole kuin kerran siellä keskustassa pyörinyt mutta sitäkin antaumuksellisemmin. Tulin eteläsuomesta ja ennakkoasenteeni oli että eihän sielä perämettän keskellä nyt mitään trendikästä voi olla... Kaskas... melkein yhtä hyvät valikoimat kuin turussa ja helsingissä.
- saianara
Saianara kirjoitti:
Ouluhan on loistava kauppa ja shoppailukaupunki. En ole kuin kerran siellä keskustassa pyörinyt mutta sitäkin antaumuksellisemmin. Tulin eteläsuomesta ja ennakkoasenteeni oli että eihän sielä perämettän keskellä nyt mitään trendikästä voi olla... Kaskas... melkein yhtä hyvät valikoimat kuin turussa ja helsingissä.
Ja mitään hikistä h&m nyt ei kaipaa kukaan! Ei sinne alennusmyyntiin voi edes mennä kun kaikista kurjimmista räteistä on ne karstasimmat alennettu. Ja ne normaalihintasetkin on niin hyvää tasoa että..
Jätän sen kaupan kyllä ihan suosiolla joillekkin muille... liian monta vuotta sieltä rättejä jo kotiin kannellut. - SIISHAH!
saianara kirjoitti:
Ja mitään hikistä h&m nyt ei kaipaa kukaan! Ei sinne alennusmyyntiin voi edes mennä kun kaikista kurjimmista räteistä on ne karstasimmat alennettu. Ja ne normaalihintasetkin on niin hyvää tasoa että..
Jätän sen kaupan kyllä ihan suosiolla joillekkin muille... liian monta vuotta sieltä rättejä jo kotiin kannellut.No te kyl puhutte aivan paskaa,vtu oulus on kyl H&M ja kaikkii mitkä on jossai tampereellaki
saatana tää ei oo mikää tuppukylä ja mun mielestä fiorellassa on justtiinsa ihannia vaatteita farkkuja ja sillai.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
joku seppälä xDD sori oli pakko. - Onjazz
SIISHAH! kirjoitti:
No te kyl puhutte aivan paskaa,vtu oulus on kyl H&M ja kaikkii mitkä on jossai tampereellaki
saatana tää ei oo mikää tuppukylä ja mun mielestä fiorellassa on justtiinsa ihannia vaatteita farkkuja ja sillai.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
joku seppälä xDD sori oli pakko.Oulussa on h&m nykyään, mut huomaa, että nuo viestit on vuodelta 2001 ^^
- Miitupiu
Onjazz kirjoitti:
Oulussa on h&m nykyään, mut huomaa, että nuo viestit on vuodelta 2001 ^^
Oulussa on H&M, seppälä, Mick's, kappAhl, Lindex, Aleksi 13, Stokcman, anttila, Romeo ja Julia, SpiritStore, R-Collection, ynnä muut sellaiset. Kempeleessä (noin 15 km oulun keskustasta) on kauppakeskus Zeppelin jossa on Seppälä, Lindex, kappAhl, glitter, halpa halli, dressman, einon kenkä, clicshoes, kipa kirjakauppa, kenkämeklari, kirjakassi, (syksyllä 2009 H&M ja subway) DinSko, ja muutamia muita liikkeitä älypelipiste.
- :D
musta kalajoella on ihanaa!!=D ja viel oman perheen kans
- Kokenut...
Jos haluatte nähdä paljon teinejä ja rimpuilla ahtaissa käytävissä lapsityövoimalla tehtyjä härpäkkeitä katsellen, menkää siis HenkkaMaukkaan.
- nainen itsekin
Typerät ämmät! Ettekö tajua että tuon teidän shoppailuriippuvuutenne takia tää maapallo TUHOUTUU. Sitten ei ole enää vitunkaan väliä "onko jossaIN JOTAIN VITUN RÄTTIKAUPPAA!." Kaikki naiset sais tappaa niin maailma pelastuis.
- armas!
siellä on esm. H&M ja lindex ja kappahi ja seppälä...
- ggggggggggggggggmies
Oisko vastaus vähän myöhässä?
- J-rockstyle
Missä päin Oulua olisi rokkihenkisiä kauppoja? En ole käynyt Oulussa kuin yhen kerran, mutta silloin en pukeutunut tähän tyyliin.
- J
Tänä päivänä oulusa ei noi rocki liikkeet menesty hyvin. Oletan johtuvan vähästä menekistä väärän kohderyhmän takia.
- Anonyymi
Seppälä :)
- Anonyymi
Käy valkean Sokoksella, se ei ole hullumpi paikka.
- Anonyymi
Mutta varo liukuportaita, etenkin jos olet liikuntavammainen. Kuoli eräs nainen , 60 vuotias niissä porataissa.
- Anonyymi
Toki valkeassa ei ole kaikkien mielestä juuri mitään. Että tarvii ylä tai alajertsan lähteä. Sokokselle kävelee kun astuu ovesta sisään ja vasen.
- Anonyymi
Sori, oikea. Kuitenkin.
- Anonyymi
Täältä on lähtenyt paljon pois vaateliikkeitä, tarjonta nyt on mikä on.. Moni käy hesas vaateostoksilla.. kenkäkauppavalikoima on hyvin kattava sekin, oulussa on joku kookenkä
- Anonyymi
Mahtavaa, aloitus on neljännesvuosisadan takaa. Jos kysyjä oli tuolloin 15 niin nyt on 40.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1303026- 2232961
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791896Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va771539Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2381403- 481138
- 991031
- 113950
- 48880
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6863