Tv Väyrysen asialla.

Yle ja Mtv on valjastettu Väyrysen kampanjoijaksi. Ei muuten Väykky pääsisi esiintymään noin paljoa. 4 päivän sisällä on ainakin 6 kertaa ollut eri ohjelmissa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Syy:Vaalit on ohi ja Väyrynen päästettiin Ylen boikotista.

Kesällä ja syksyllä Kok/sdp-Ylen sanoma oli että Väyrynen on pelle joka 1% kannatuksella pyrkii presidentiksi vastoin keskustalaisten toivetta???

Jos kuka niin Väyrynen on kärsinyt Ylen ja erkkomedian muilutuksesta, tämä lienee selvä kaikille politiikan tuntijoille. Väyrynen on kuitenkin pystynyt kääntämään monelta osain tämän negatiivisen uutisoinnin edukseen ja nyt valtamedia on siinä tilanteessa että kehuipa se tai panetteli Väyrystä niin joka kerta Väyrynen on voittaja tässä mediapelissä.
Voi olla että tässä nykyisessäkin vaalien jälkeisessä "Väyrysmyönteisessä" linjassa on koira haudattuna eli Väyrysen imangosta revitään myötäsukaiseti "negatiiviset" piirteet esiin .

Summa summarum, Yle/ erkkomedia iski kirveensä kiveen.

Suomen kunnat ja maakuntien Suomi on saanut Väyrysestä itselleen esitaistelijan joka ei kuvia kumarra. Suomi kuuluu kaikille suomalaisille eikä joutaville Helsingin herraketkuloille pelinappulaksi..

Äänestä

Kepuvastaisen propakandan lietsontaahan se todellisuudessa on.

Tiedotusvälineet haluaa oikein olan takaa näyttää että Keskustan sisällä on erilaisia näkemyksiä. Ne yrittää hajottaa Keskustan. Silloin pääsisi Kokoomus ja Demarit hallitsemaan politiikkaa.

Mediat tekee myyräntyötä.

Mutta...Aina ...Keskusta median selättänyt ja noussut uudelleen ....Se tapahtui 1990-luvun alussa. Se tapahtui myös 2000-luvun alussa...Se tapahtuu myös 2010-luvulla...

Äänestä

Et taida paljon TV:tä katsella.
Suomesta ei löydy toista politiikkoa joita olisi paneteltu mediassa kuten Väyrystä.
Tosin 40 vuotta kestänyt poliittinen ura tekee itsessään tämän ajojahdin typeräksi.

Mikäli mediaan olisi uskomista Väyrynen on 20-kertainen poliittinen ruumis joka edelleen toimii politiikan eturintamassa;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


axel kirjoitti:

Yle ja Mtv on valjastettu Väyrysen kampanjoijaksi. Ei muuten Väykky pääsisi esiintymään noin paljoa. 4 päivän sisällä on ainakin 6 kertaa ollut eri ohjelmissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu