Äkkikäänne, SDP

Jo riittää kokoomuksen ja Bushin nuoleminen. Sosialidemokraattisen pouolueen on tehtävä äkkikäännös vasempaan ja sen mukaiset henkilövalinnat. Mikä tällainen oikeistolainen "työväenpuolue" on olevinaan. Samalla on SAK demokratisoitava ja varustettava hampailla. Aloitetaan heittämällä Lipponen ulos puolueesta.
2133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ja jollei muu auta halkaistaan puolue kahtia, herätetään TPSL henkiin ja jätetään asevelidemarit omaan räyhäsuomalaiseen klubiinsa.

Äänestä
  • Pieni on aina pieni, joten puolueen kahtia laittaminen vie pohjan pois SDP:ltä. Asia korjautuu, kun puolueelle otetaan käyttöön sen tavoitteet, ja nyky johto vaihdetaan. Populistit ja osakemiljonäärit ulos. Sailaksen kaltaisille porvarin perseen nuolijoille lähtö puolueesta, ja mantaatti virka pois. Tilalle mies, joka ajaa tyntekijän asemaa tässä yhteiskunnassa. Luusereiden hyysääjät samoin ulos puolueesta, niin alkaa kannatus kohota.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vasemmistodemari kirjoitti:

Jo riittää kokoomuksen ja Bushin nuoleminen. Sosialidemokraattisen pouolueen on tehtävä äkkikäännös vasempaan ja sen mukaiset henkilövalinnat. Mikä tällainen oikeistolainen "työväenpuolue" on olevinaan. Samalla on SAK demokratisoitava ja varustettava hampailla. Aloitetaan heittämällä Lipponen ulos puolueesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu