Kunnioitettiin sitten Kyltsiä oikein urakalla, paitaa kattoon ja sillai. Ei kumminkaan viittitty laittaa oikeita pelaajia kentälle. Ette sitten parempaa keinoo keksiny häpästä yhtä seuraikonia? Olisitte vaikka polttanu sen paidan, taikka vetäny vessasta alas. Mutta ilman yleisöö. Voi sitä myötähäpeän määrää. Ihan oikeesti, siellä katsomossa ei paljon naurattanu.
Ei kenellekkään tullu mieleen lauantai? Silloinkin on kotipeli johon varmaan tyhmempikin valmentaja laittaa miehiä kentälle. Vaikka enää ei näytä hääviltä lauantai kun on tarkotuksella annettu kaverille itseluottamusta ja voittoputki alle. Joku varmaan luulee että nappia painamalla peli muuttuu lauantaina. Toivottavasti olen väärässä mutta kyllä nyt on luotto vähissä.
Hyvää Ystävänpäivää vaan Haapakoski ja Matikainen. Tanan ääliöt.
Vuoden Floppi: Jokipojat!
10
291
Vastaukset
- Vali Vali
Ihan sama ketä silloin oli kehissä, Kyltsihän arvostaa junnupelaajiakin. Kai olisi voinut järjestää myöhemminkin sarjatilanne huomioonottaen, ei olisi luullut olevan aikatauluongelma kun Kyltsi asuu näillä kulmilla.
- Kai Tolkku
Eipä poikia eilen kiinnostanu pelata. 2 potkua ja liuku. Jääny fleguiluvaihde päälle??
- Laylad
Olisi nastaa aikanaan seurata jokipoikia ja olla joskus mehtimäellä seuraamassa treenejä ja sit vielä pelata jokipojissa 2 0-2 kautta(7 17 rw ja puolustaja.
- Laylada
Laylad kirjoitti:
Olisi nastaa aikanaan seurata jokipoikia ja olla joskus mehtimäellä seuraamassa treenejä ja sit vielä pelata jokipojissa 2 0-2 kautta(7 17 rw ja puolustaja.
Olisi upeaa olla joskus joensuussa tapaamassa miroa( nenonen ja riekkistä toni-petteri ja mannista( niko jokipoikien maalivahti
- Heimopäällikkö
Floppaus jatkuu?
Ylen mukaan Jokipojilla ongelmia Mestiksen lisenssiehtojen kanssa. Samanlaista amatöörimaista puuhastelua se on koko organisaatiossa.
http://yle.fi/urheilu/mestiksen_kohtalonpaivaan_viikko_-_jaako_seuroja_ilman_lisenssia/6172316- -Jonne-
Ei jatku. Jokipojilla vain on Sarjaseurat ry:n kanssa eri tulkinta taustapapereihin liittyvässä muotoseikassa.
- kyllä jatkuu
-Jonne- kirjoitti:
Ei jatku. Jokipojilla vain on Sarjaseurat ry:n kanssa eri tulkinta taustapapereihin liittyvässä muotoseikassa.
lue jonne vähän kauppalehtee
- on muuten
kyllä jatkuu kirjoitti:
lue jonne vähän kauppalehtee
ihme jos konkatta selviää. kannattaa nimittäin muistaa että protestilistalla on vain jäävuoren huippu.....
saattaapi olla että kohta on muutama pelaaja vapailla markkinoilla.... - Tapsor
-Jonne- kirjoitti:
Ei jatku. Jokipojilla vain on Sarjaseurat ry:n kanssa eri tulkinta taustapapereihin liittyvässä muotoseikassa.
Miten se nyt on? Konkka vai ei? Eräpäivä on tänään? Tietääkö Jonne tai joku?
- ema h
Tapsor kirjoitti:
Miten se nyt on? Konkka vai ei? Eräpäivä on tänään? Tietääkö Jonne tai joku?
Tässäpä tuo kerrottu aika hyvin:
http://www.mehtimakelainen.net/index.php/uutiset/289-jokipojat-sai-mestis-lisenssin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1452388
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1531613Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1311598Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1451289- 641287
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121155Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall2491070- 156956
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht58869Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20859