Vuoden Floppi: Jokipojat!

#25

Kunnioitettiin sitten Kyltsiä oikein urakalla, paitaa kattoon ja sillai. Ei kumminkaan viittitty laittaa oikeita pelaajia kentälle. Ette sitten parempaa keinoo keksiny häpästä yhtä seuraikonia? Olisitte vaikka polttanu sen paidan, taikka vetäny vessasta alas. Mutta ilman yleisöö. Voi sitä myötähäpeän määrää. Ihan oikeesti, siellä katsomossa ei paljon naurattanu.

Ei kenellekkään tullu mieleen lauantai? Silloinkin on kotipeli johon varmaan tyhmempikin valmentaja laittaa miehiä kentälle. Vaikka enää ei näytä hääviltä lauantai kun on tarkotuksella annettu kaverille itseluottamusta ja voittoputki alle. Joku varmaan luulee että nappia painamalla peli muuttuu lauantaina. Toivottavasti olen väärässä mutta kyllä nyt on luotto vähissä.

Hyvää Ystävänpäivää vaan Haapakoski ja Matikainen. Tanan ääliöt.

10

310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vali Vali

      Ihan sama ketä silloin oli kehissä, Kyltsihän arvostaa junnupelaajiakin. Kai olisi voinut järjestää myöhemminkin sarjatilanne huomioonottaen, ei olisi luullut olevan aikatauluongelma kun Kyltsi asuu näillä kulmilla.

    • Kai Tolkku

      Eipä poikia eilen kiinnostanu pelata. 2 potkua ja liuku. Jääny fleguiluvaihde päälle??

      • Laylad

        Olisi nastaa aikanaan seurata jokipoikia ja olla joskus mehtimäellä seuraamassa treenejä ja sit vielä pelata jokipojissa 2 0-2 kautta(7 17 rw ja puolustaja.


      • Laylada
        Laylad kirjoitti:

        Olisi nastaa aikanaan seurata jokipoikia ja olla joskus mehtimäellä seuraamassa treenejä ja sit vielä pelata jokipojissa 2 0-2 kautta(7 17 rw ja puolustaja.

        Olisi upeaa olla joskus joensuussa tapaamassa miroa( nenonen ja riekkistä toni-petteri ja mannista( niko jokipoikien maalivahti


    • Heimopäällikkö
      • -Jonne-

        Ei jatku. Jokipojilla vain on Sarjaseurat ry:n kanssa eri tulkinta taustapapereihin liittyvässä muotoseikassa.


      • kyllä jatkuu
        -Jonne- kirjoitti:

        Ei jatku. Jokipojilla vain on Sarjaseurat ry:n kanssa eri tulkinta taustapapereihin liittyvässä muotoseikassa.

        lue jonne vähän kauppalehtee


      • on muuten
        kyllä jatkuu kirjoitti:

        lue jonne vähän kauppalehtee

        ihme jos konkatta selviää. kannattaa nimittäin muistaa että protestilistalla on vain jäävuoren huippu.....
        saattaapi olla että kohta on muutama pelaaja vapailla markkinoilla....


      • Tapsor
        -Jonne- kirjoitti:

        Ei jatku. Jokipojilla vain on Sarjaseurat ry:n kanssa eri tulkinta taustapapereihin liittyvässä muotoseikassa.

        Miten se nyt on? Konkka vai ei? Eräpäivä on tänään? Tietääkö Jonne tai joku?


      • ema h

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      20
      3784
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      24
      3179
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      2385
    4. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      2149
    5. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      22
      2000
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      27
      1648
    7. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      41
      1631
    8. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      32
      1512
    9. Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta

      Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava
      Luterilaisuus
      502
      1473
    10. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1424
    Aihe