Millä tietotasolla te Varkautelaiset

kirjoittelette esim. Navitas oy,n , matkailuhankkeiden, poliisin toiminnan, kaupungin asioista, valottomista autoista, koiran paskoista, sammen kasvatuksesta sun kaikesta muusta?????? Aivan oikein, tämän kaupungin ihmiset tuntuu olevan samalla tasolla luolaihmisten kanssa, eli toinen kommunikoi jotain ja heti toinen murahtaen tyrmää kaiken. Mistään ei ole oikeaa tietoa, mutta kun torilla ja kaverilta kuulin niin empä viitsi ottaa selvää itse asiasta!!! Joten elätte siinä surkeassa sumussa elämänne loppun asti ja lopussa ajattelette, että EI helvetti, tässäkö se oli? Ei kun onnea vaan.
19390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Taidat olla joku kateellinen Pieksämäeltä, joilla ei ole omaa suoli24-palstaa. Todennäköisesti olet vielä persu tai muuten vain tosi "fiksu".

Äänestä
  • Ihan varkauden miehiä, äänestän aina kokoomusta ja kiitos vaan. Muutkin on kehuneet fiksuksi.

    Äänestä

  • Thsf kirjoitti:

    Ihan varkauden miehiä, äänestän aina kokoomusta ja kiitos vaan. Muutkin on kehuneet fiksuksi.

    Kokoomuksen äänestäminenkö tekee sinusta fiksun, vieläpä "vähän paremman kuin muut"? Jos ne siellä puoluekahvilassa kehuu sinua, niin ne eivät kehu sinua itsesi vuoksi vaan antamasi äänen takia. Et ehkä ole älynnyt sitä!

    Äänestä

  • Miten niin pieksämäellä ei ole palstaa? Tietenkin on.

    Äänestä

Olen itsekin ihmetellyt jo pidempään samaa asiaa. Joka ainoaan vähänkin järkevämpään keskusteluun tungetaa Haapalaa, persuja ynnä muuta jonniinjoutavaa pas´kaa!!!

Minä en asu pieksämäellä, olen syntyperäinen varkautelainen ja siitäkin huolimatta en ole kateellinen kenellekkään. Käytän terveydenhuoltopalveluja suht säännöllisesti ja aina olen saanut hyvää palvelua. Ostan melkein kaiken tarvitsemani kotikaupungistani enkä tarvitse kuopion palveluja. Käyn Kauhasten kuppiloissa ja poistun aina kännissä kotiin vaikka täällä väitetään viinoja laimennetun. Ensi kesänä aion aina aamuisin istuskella Jyrgenin jollalla aamukahvilla. Kyllä elämä on ihanaa!!!

Äänestä
  • Simo puhuu asiaa!!!

    Äänestä

  • Muuten samat sanat: netistä saa ostettua sen, mitä ei täältä löydy, mutta noita em. kuppiloita kaihdan kuin ruttoa, siksikin, että kuvaamaasi ja huonompaakin palvelua (välistävetoa käteisellä maksaessa) niistä olen saanut. Jolla pitää kyllä korkata! Äänestän sitoutumattomia ja muutenkin olen s´ssuht koht nor´rrmaali!

    Äänestä

Joo, tällä tietotasolla mennään ja näkyy harmittavan eri tason räksyttäjiä, kun osuu ja uppoaa nämä meidän "arvaukset" vaan aika usein kohdalleen.
Mainitsit, että muut ovat mainostaneet sinua jopa fiksuksi....Harmillista, ettet anna siitä mitään näytteitä kuitenkaan.

Äänestä
  • Sehän on surkkila niin että kun tarpeeksi usein räksyttää niin joskus osuu ja uppoaa. Silloin voi surkimuskin todeta, että olin minäkin kerran oikeassa. Tosin yrityksiä oli noin tuhat. SÄÄLITTÄVÄÄ TUOLLAINEN!!!

    Äänestä

  • THSF kirjoitti:

    Sehän on surkkila niin että kun tarpeeksi usein räksyttää niin joskus osuu ja uppoaa. Silloin voi surkimuskin todeta, että olin minäkin kerran oikeassa. Tosin yrityksiä oli noin tuhat. SÄÄLITTÄVÄÄ TUOLLAINEN!!!

    Joka tapauksessa, onnistuneita yrityksiä on huomattavasti enemmän, kuin monella ns. räksyllä. Kerro nyt meille, mitä asioita sinä olet täällä palstalla ennustanut menevän oikein...Ai et yhtään. No, sepä lisää lukijoiden määrää tietty aivan huimasti. Kumpi se surkimus on. Sekö, joka tekee tuolla politiikassa väärin perustein päätöksiä, vai se joka sitä kritisoi?

    Äänestä

Varkkila on tyhjäntoimittaja, suoli24 -Varkaus osaston guru. Itsetuntosi on varmaan katossa, kun saat kirjoitella nasevia kommentteja puolisarkastisesti. Tosi elämässä kukaan ei sinua kuuntele.

Äänestä
  • Niin, itsetunto pitää olla aina katossa, muuten ei tule voittajia.
    Nasevat kommentit pitävät räksyt sen verran hermona, että he alkavat kirjoittelemaan herjaavia tekstejään palstoilla...Onko siis niin, että joillakin ei ole se itsetunto katossa?
    Kirjoitit, että tosielämässä kukaan ei minua kuuntele? Mistä sinä sen tiedät? Minulle saatetaan peräti maksaa siitä, että kerron asioista...siis sori, "arvaan" miten ne menee :) Tätähän Truuno meille aina toitotti, että olen Kuopiolaisten palkkaama akentti, hah!
    Kerrotko meille sitten, että missä elämässä sinua sitten kuunnellaan? Oho, osu ja uppos...

    Äänestä

jollakin henkilöllä palli rupaa heilumaan alla ja jollakin edut heikkenemään
noista Varkkilan kirjoituksista. Luen jutut mielummin täältä, kuin varkauden
lehdestä.

Äänestä
  • Jatkamme tällä linjalla. Täällä on turha herjata ketään ja hermoilla toisten kirjoitteluista. Asioista pitää voida keskustella ja historiaa ei voi "vääristellä" jatkuvasti käskemällä ihmisten unohtaa tehdyt virheet ikäänkuin mitään ei olisi sitten tapahtunutkaan.
    Moni asia on näillä palstakirjoituksilla tullut päivänvaloon ja otettu esille uudelleen. Se on tärkeää minun mielestäni.

    Äänestä

  • Varkkila kirjoitti:

    Jatkamme tällä linjalla. Täällä on turha herjata ketään ja hermoilla toisten kirjoitteluista. Asioista pitää voida keskustella ja historiaa ei voi "vääristellä" jatkuvasti käskemällä ihmisten unohtaa tehdyt virheet ikäänkuin mitään ei olisi sitten tapahtunutkaan.
    Moni asia on näillä palstakirjoituksilla tullut päivänvaloon ja otettu esille uudelleen. Se on tärkeää minun mielestäni.

    Kerroppa sitten surkkila mikä tai peräti mitkä asiat ja epäkohdat on korjaantunut sinun jonninjoutavan räkytyksen myötä? Jos olet sitä mieltä, että tällä palstalla kirjoituksesi korjaavat ja muuttavat asioita niin voi hyvänen aika! Tule hyvä mies oikeaan elämään ja aukaise jo silmäsi. Life is out there!

    Äänestä

  • @@@@ kirjoitti:

    Kerroppa sitten surkkila mikä tai peräti mitkä asiat ja epäkohdat on korjaantunut sinun jonninjoutavan räkytyksen myötä? Jos olet sitä mieltä, että tällä palstalla kirjoituksesi korjaavat ja muuttavat asioita niin voi hyvänen aika! Tule hyvä mies oikeaan elämään ja aukaise jo silmäsi. Life is out there!

    Varkkila on tulkinnut nasevasti herrojen "totuuksia" .
    Räksyjen pitäisi hankkia oma elämä.

    Kaikki oikea jo todellinen tieto huomataan. Valheet unohdetaan.
    Valhe valheen päälle voi upota vuoden tai pari.
    Oikealla maalaisjärjellä varustettu huomaa valheet heti.

    Usein epäeettiset toimittajat antavat valheiden jatkua.
    Tieto ja ymmärrys on paras ase valheita vastaan.
    Tietämättömyys antaa kasvualustan valheelle.

    Äänestä

Moi mä oon semmone mies ku rölli.
Mä jauhan paskaa kaikkiinkin vähänkin asiallisimpiin keskusteluihin.
Tulen mm. jauhamaan persuista, kokoomukses ja haapalasta.
Huolestunut rouvakin saattaa olla minun tekosiani.
Minä kuulun ryhmään nimeltä nuoriso.
Tämä trollaus on minun harrastukseni.
trloloolololololloloolololol
www.seksimummot.fi

Äänestä

sun kannattais mennä ajoissa nukkumaan, vai heräsitkö jo ottamaan lääkkeesi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Thsf kirjoitti:

kirjoittelette esim. Navitas oy,n , matkailuhankkeiden, poliisin toiminnan, kaupungin asioista, valottomista autoista, koiran paskoista, sammen kasvatuksesta sun kaikesta muusta?????? Aivan oikein, tämän kaupungin ihmiset tuntuu olevan samalla tasolla luolaihmisten kanssa, eli toinen kommunikoi jotain ja heti toinen murahtaen tyrmää kaiken. Mistään ei ole oikeaa tietoa, mutta kun torilla ja kaverilta kuulin niin empä viitsi ottaa selvää itse asiasta!!! Joten elätte siinä surkeassa sumussa elämänne loppun asti ja lopussa ajattelette, että EI helvetti, tässäkö se oli? Ei kun onnea vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu