Jätän usein Rogainen yöksi päähän ja ilmeisesti tyynyn kautta Rogainea kulkeutuu korvalehtiinkin, kun karvoja alkanut kasvaa niissäkin. Osa kasvaa pitkiksi ja tavallisetkin tuuheita ja kasvaa nopeasti.
Ei nyt niin iso ongelma, kun nyppii pois silloin tällöin.
Ei nyt niin iso ongelma, kun nyppii pois silloin tällöin.
Vastaukset 5
Vanhimmat
vai luulitko että se kuuluu pestä pois? Kuuletko myös ääniä tyynystäsi?
koskaan pois? Huh.
Minulla lukee purkissa, että pitäisi laittaa kahdesti päivässä, jolloin pitäisi pitää päivänkin, mutta pari tuntia pitäisi riittää. Monella ei kaverikaan tykkäisi tököteistä päässä ja samassa sängyssä.
Tietysti tarttuu tyynyyn, varsinkin jos menee nukkumaan heti aineen laitettuaan ja vaaleaan tyynyliinaan jäi jälkiäkin. Maku niin voimakas, että tuntee liinasta kielelläkin, testasin juuri.
Minulla on tuollainen kelloradio, eikä olisi oikein kätevä tyynyn sisällä.
peseytyy pois kun joka ilta pesen hiukseni sekun kuuluu osana tähän hiustenlähdön hoitoon jos et tiennyt. Eihän kallista lääkettä nyt pois aleta pesemään edes kahden tunnin kuluttua levittämisestä.
töissäkin tai yleensä kodin ulkopuolella aine päässä? Minulla ainakin tekee niin tahmeaksi ja pahan näköiseksi, etten varmasti lähde kotoa mihinkään sen kanssa.
Näyttää olevan vaikea löytää virallisia ohjeita vaikutusajasta, mutta jossain luki 2 tuntia ja ainakin itsellä tuntuu riittävän sekin, enkä kahdesti päivässä viitsisi muutenkaan käyttää.
Tarttuuhan se (vaahto) kuivuttuaankin. Jos vähänkin haroo sormilla hiuksia, niin tuntuu ja maistuu selvästi sormissa. Onneksi korvalehdissä vain muutama karva, mutta kasvavat aika pitkiksi, jos ei nypi. Korvakäytävään kasvaa vanhemmiten muutenkin, mutta sattaa tuuhentaa niitäkin.
Rogainen pitää antaa olla päässä vähintään 4 tuntia.
Päätä ei kannata iskeä tyynyyn ennen kuin aine on kuivunut päänahkaan. Ei se siellä tyynyssä mitään auta.
Miehillä voi varsinkin vanhemmiten alkaa karvoja kasvaa kummallisissa paikoissa. Korvat, sieraimet... Ei välttämättä mitään tekemistä Rogainen kanssa, paitsi tosiaan jos hieroo päähän tarkoitetun lääkkeen tyynyliinaan.