2003 mallisesta 406 pösöstä lakkasi keskuslukon kauko-ohjaus toimimasta akun vaihdon yhteydessä. Ovet kyllä aukeaa avaimesta ja lähtee normaalisti käyntiin. Kuinka kauko-ohjauksen saa taas toimimaan?
406 keskuslukon koodaus
rapeetarankista...
3
2218
Vastaukset
- 20+17
Ootko kokeillu irrottaa avaimesta paristoa vähäksi aikaa, niin koodi taulu lähtee taas alusta. Tai koodannut kaukosäädön uusiksi, eli virrat päälle -> kiinni nappia 10sec, virrat pois, 10sec odotus ja kokeilu.
- rapeetaranskista...
Joo, kokeiltu on, mutta ei auttanut. Uusi patteri vaihdettiin samalla avaimeen.
- Toimiko?
Avain virtalukkoon virta päälle ja paina avaimen lukitus näppäintä 10s vapauta käännä virta pois avain pois virtalukosta odota n.30s pitäisi toimia. Jos ei ala toimimaan yleensä auttaa kun avaimet koodaa uudestaan eli testeri hommia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 683219
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753087Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.682952On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle662631Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442132- 611699
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,251667Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181659- 351655
- 591576