On vain elämä ja kuolema

jos liikaa mietitte asioita mitä,ette uskalla tehdä jää arpia sydämeen toimikaa älkää epäröikö sillä huomenna voi olla liian myöhäistä ilmasta tunteita mitkä tappaa sisältä käsin saatte ainakin vastauksen ikuiseen kysymykseen kuka on se oikea ja kuka ei.Pelko on mielen tuotosta toimikaa!
11120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

mieleen että täällä ois jengiä tuollasessa asemassa

Äänestä

Oookkonää itse mitää tehny?

Äänestä
  • Monet kerrat olen tehny ihmisten mieli luo harhoja joka estää kysymästä toiselta mitä hän on mieltä meidän suhteesta.

    Äänestä

  • .............. kirjoitti:

    Monet kerrat olen tehny ihmisten mieli luo harhoja joka estää kysymästä toiselta mitä hän on mieltä meidän suhteesta.

    Sit oot ainakin asiasi tehnyt,onnea!

    Äänestä

Entäs jos on toiminut mutta toiminta ei tuottanutkaan tulosta?

Äänestä
  • Silloin on vaan tyydyttävä tulokseen minkä toinen sinulle antaa ketään ei voi omistaa jokainen on oma persoona kuitenkin.

    Äänestä

Saatte ainakin vastauksen kysymyksiin mitkä vaivaa mieltä.

Äänestä

Ei pidä pelätä... rohkeutta kaikille palstakamuille.

Äänestä

ei enää tässä elämässä...tämä kattaus on nähty.se oikea elää todennäköisesti epätyydyttävässä suhteessa tietämättä olemassaolostani, tai ehkä sisällään tuntee mutta tyytyy siihen tuttuun ja ennaltamäärättyyn elämänrytmiin, uskaltamatta lähteä etsimään onneaan, kaltaistaan.pelon suhteen olet oikeassa, se on vain pienen mielen suojautumiskeino,jota voi kivasti jekuttaa,jos tahtotila on tarpeeksi vahva pelko väistyy.

Äänestä

epätyydyttävässä suhteessa? minäkö?

Äänestä

sä valitsit. mä tuskin uskon et meil olis enää mahollisuuksii in real live u know

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.............. kirjoitti:

jos liikaa mietitte asioita mitä,ette uskalla tehdä jää arpia sydämeen toimikaa älkää epäröikö sillä huomenna voi olla liian myöhäistä ilmasta tunteita mitkä tappaa sisältä käsin saatte ainakin vastauksen ikuiseen kysymykseen kuka on se oikea ja kuka ei.Pelko on mielen tuotosta toimikaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu