Olipa kerran....

Wallinilla on viidenteen maaliskuuta aikaa runoilla kirje oikeuskanslerille varuskuntien lakkauttamisesta.Tuleeko Wallin kertomaan, että Dragsvikin kohtalo ratkaistiin jo hallitusneuvotteluissa? Että RKP ei olisi tullut mukaan hallitukseen jos Dragsvik olisi ollut poistettavien listalla.
350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pääasia, että asia on esillä mediassa ja kiihottaa kansaa pakkoruotsia vastaan.
Takuulla nykyinen "into" lukea ruotsia vähenee entisestään, kun RKP:n vehkeilyt paljastuvat kansan enemmistölle. Tätä kähmyilyä rummutetaan nyt joka puolella. YLE tosin ajaa toista linjaa, esim. hur-rien ottopoika Stiller meidän kaikkien rahoilla tekee RKP-propagandaa Pressiklubi-ohjelmassaan.
Siellä oli Backlund ja Sarasvuo hehkuttamassa ihania suruja.
Mutta muuten linja on terävä.. menee kansaan! Lopputulos on sivuseikka,
v--tuksen siemen on taas kylvetty- ja sen kylvi itse pääsuru!

Äänestä

Stubb tyrmäsi Haglundin väitteen, että Dragsvikin säilyttämisestä olisi sovittu hallitusneuvotteluissa!

Aika ihmeellistä, että surusveko tyrmää toisen surusvekon.

Ehkä Stubb ei olekaan aivan huono tyyppi, mutta surusveko kuitenkin.

Äänestä

Nyt seuraamme mielenkiinnolla mitä satuja Wallin, Haglund ja Stubb kertovat seuraavaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


H C Andersen kirjoitti:

Wallinilla on viidenteen maaliskuuta aikaa runoilla kirje oikeuskanslerille varuskuntien lakkauttamisesta.Tuleeko Wallin kertomaan, että Dragsvikin kohtalo ratkaistiin jo hallitusneuvotteluissa? Että RKP ei olisi tullut mukaan hallitukseen jos Dragsvik olisi ollut poistettavien listalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu