jomkinsortin ongelma netti pelissä

olen veljenikanssa yrittänyt pelata nettipelinä minecraftiä ja terrariaa mutta kun valmistamme servun niin vai toinen pääsee siihen servuun tarkemmin se joka tekisen tekisen eli miten tämmöisen ongelman voisi korjata olis nimittäin mukava pelailla veljenkanssa joskus kiitos jos pystyt auttamahan
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Helpottaisi vähän jos kertoisit että mitä peli sanoo kun yrität liittyä serveriin?

Äänestä
  • "connectin to server" ja siihen se jää sitten

    Äänestä

Noh, koska veljesi kanssa pelaatte servulla, niin jompikumpi tekee pelin.

Servun omistaja tekee tämän:

1) Avaa CMD paneeli
2) Kirjoita ipconfig /all
3) etsi IPv4 adress ja ota ylös
4) varmista että server.cfg tiedostossa on tällein
server-ip= (Tyhjä)
5) kerro veljellesi IPv4 osoite ja käske liittyä tällä ipllä servuusi.

Äänestä
  • oikea ip oli mutta ei päästä sisään jää siihen että "connectin to server" ja kaikki tuo oli tehty jo ennemmin ja jostakin syystä toi yksi kaveri pääsee kun laittaa samaan modeemiin mutta kun laittaa netti tikkunsa ei toimi tai joistakin toisista modeemiista toimii mut joistakin ei

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


--- kirjoitti:

olen veljenikanssa yrittänyt pelata nettipelinä minecraftiä ja terrariaa mutta kun valmistamme servun niin vai toinen pääsee siihen servuun tarkemmin se joka tekisen tekisen eli miten tämmöisen ongelman voisi korjata olis nimittäin mukava pelailla veljenkanssa joskus kiitos jos pystyt auttamahan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu