Wallin jäi taas kiinni valehtelusta

Wallin väitää tehneensä päätöksen puolustusvoimien esittelyn mukaisesti. Nyt on paljastunut, että päätös on tehty jo viime keväänä.

Valheella on RKP:n jäljet.
353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kunpa nyt oikein avoimesti käytäisiin lehdissä läpi tämä, miten RKP saa aina hallitusohjelmaan omat kohtansa (vaikka kuinka pienellä tekstillä tai hämäränä liitteenä) niin, että on ihan turha koko hallituskaudella enää olettaa, että mihinkään asiaan, jossa ruotsinkielisillä on jokin intressi uhtattuna, pystyttäisiin vaikuttamaan.

Tämä on se ongelma, ei valehtelu, ei kotiinpäin vetäminen vaan hallitusohjelma!

Äänestä

MINISTERI SUURI HUIJARI KELMIEN KELMI JA PASKAN PUHUJA.

Äänestä

Ei ole Suomessa korruptiota,ei ole !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyi Helvetti kirjoitti:

Wallin väitää tehneensä päätöksen puolustusvoimien esittelyn mukaisesti. Nyt on paljastunut, että päätös on tehty jo viime keväänä.

Valheella on RKP:n jäljet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu