Jotakuinkin vähäiseltä näyttäisi vanhemman ikäluokan, eli 50 vaihtuvuuus Pohjois-Karjalan osalta, sillä olen sen verran tilannetta seurannut että muistelen nähneeni samat seuranetsijät jo useamman kuukauden -ellei peräti vuoden- ajan palstalla.
Onko nyt niin että sopivista miehistä on alitarjontaa, vaiko sopimattomista naisista ylitarjontaa? Venäjän läheisyyskö on syynä ettei tarjouksia hyväksytä, koska nuorehkoja sekä kieltämättä tyylikkäitäkin naisimmeisiä löytyy enemmän kuin riittävästi rajan tuolta puolelta, vai onko selityksenä jotain muita minulle tuntemattomia seikkoja.
Jos rehellisesti tunnustan, niin olen itsekin langennut houkutukseen ja ottanut vuosien kuluessa yhteyttä jopa kahteen kertaan treffi-palstalla olleisiin pohjoiskarjalaisiin naisiin, mutta erittäin heikoin tuloksin. Vaikka en itsekään ole kirjoittajana kovin hyvilllä lahjoilla varustettu, niin olisin siitäkin huolimatta kuvitellut lähettämieni kohtuullisten pitkien viestien olevan edes sen arvoisia että niihin olisi vastattu enemmän kuin vain muutamalla sanalla. Koska nuo naishenkilöt katsoi lähettämiensä kirjainten olevan niin kalliita ettei niitä voinut käyttää muutamaa enemmän, niin katsoin parhaimmaksi vetäytyä omaan vaatimattomuuteeni ja lopettaa yhteydenpidon. Ei väkisin eikä väsyttämällä..sanoi vanhakansa.
Vaan tämä on tätä minun tuuriani niin kuin aina, mutta olisiko jollain muullakin jotain kerrottavaa?
"Treffit"-palstan kokemuksia?
2
475
Vastaukset
- Eräillä
näyttää olevan ja ilmoituksessaan myös pisteiden ja pilkkujen puute, isoista alkukirjaimista puhumattakaan.
- Jarmo V.
Ongelmia on ollut ainakin 'kalastustreffeillä'.
Kerran oltiin ja ei Höytiäisen lohta saatu ku pelkkää harjusta vaan ja sitäkin sitten liikaa juu, perholla vedettiin paattiin. No sitten majotuttiin Puolimatkankarille, mutta ei siellä ollu nuotiopuita ja jouduttiin syömään kylmää makkaraa ja ruisleipää, mutta onneksi Höytiäisessä on ympäri vuoden vesi juotavaa, että sitä oli riittämiin sen itse trhviasian jälkitunnelmissa.
Kraavattiin Harria ja seuraava yö Sikosaaressa, mutta nuotiopuut oli loppu, (normaalisti Kontiolahen kunta järjestää kuivat puut), no pari tervaskantoa auttoi asiaan ja telttasaunakin oli vielä puskassa ja saunottiin siinä.
MUTTA, MUTTA ...
Jotenkin kuitenkin on muuten tunnelma KUNASSA VERTAUSKUVALLISESTI; 'kuin kahdella kynttilällä kolmea makkaranpätkää koittais käristää' ... kuka lie se kolmas siinä aina kyttäämässä ja häiriköimässä?
....,, jotkut sanoo, että "KIIMA JA KATEUS TULEE GEENEISSÄ JA NE ON KAIKILLA" ... tiedä häntä "??"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512