RÄSÄNEN - VIHAN JA RAKKAUDEN KOHDE!

Voi teitä...

Sisäministeri Päivi Räsänen jakaa kansan kahtia. Häntä joko vain vihataan tai rakastetaan, välimuotoja ei ole. Kun hän ehdottaa kovempia rangaistuksia rikollisille, homojen oikeuksien hillitsemistä tai maahanmuuton tiukentamista, häntä rakastetaan. Kun hän ehdottaa poliisivoimien määrärahojen supistamista tai alkoholilainsäädännön tiukentamista, häntä vihataan.

Äskettäin hän kertoi, että hänelle on lyöty eteen ukaasi, joiden mukaan poliisivoimia pitää taas supistaa lakkauttamalla poliisilaitoksia. Antoi siis ymmärtää, että Jyrki ja Jutta ovat lyöneet ukaasit eteen, eikä päätös ole hänen itsensä. Tästä huolimatta kansassa nousi valtava raivo Päivi Räsästä vastaan, vaikka hän ei ole vastuussa tästä päätöksestä.

Sama juttu, kun hän ehdotti ravintoloiden sulkemista jo klo. 2 yöllä klo. 4:n sijasta; valtava raivo taas - kansan pitää saada juopotella aamuyöhön asti!

23

131

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raskas työttömyys vaatii raskaat huvit.

      • Työttömyyttä varten

        meillä on ihan oma ministerinsä, Lauri Ihalainen. Ei Päivi Räsänen. Raskas Ihalainen vaatii raskaat huvit.


      • ?

        Sosialidemokraattihan sä olit?


      • raakkuna1
        Työttömyyttä varten kirjoitti:

        meillä on ihan oma ministerinsä, Lauri Ihalainen. Ei Päivi Räsänen. Raskas Ihalainen vaatii raskaat huvit.

        Se on Suomen Sisäministerin toimialaan liittyvä asia, tuoda valtion budjetointi asiat kansalaisten tietoisuuteen. Ja Päivi Räsänen on ollut aina kohtalaisen hyvin asialla, niin voiko aikamme realitodellisuuden kannalta muuta enää tehdä, kuin ilmoittaa leikkauksista. Joka varmaankin synnyttää vihaa varsinkin niissä piireissä, jotka tietävät olevansa ensimmäisenä poistojen listalla.

        Sillä nyt täytyy muistaa se tosiasia, että Suomea ollaan luotu Halosen aikana näkymättömäksi poliisivaltioksi, joka on antanut suhteettomia valtaoikeuksia ja palkkaetuisuuksia niin laajalle näkymättömälle virkajoukolle, joka omissa valtapiireissään suunnittelee, ja toteuttaa ent. Presidentti Koiviston määrittelemää kansalaisten hallintaa, toteuttamalla salamurhaavaa likvidointia niiden kansalaisten kohdalla, jotka asenteessaan ja yhteiskunta tietoisuudessaan rohkeasti ovat asettuneet vastustamaan poliisivaltion pimeää toimintaa maassamme. Jonka tavoitteena on tehdä Suomi helposti hallittavaksi Venäläisen vallanpidon alle, ja lopulta kokonaan luovutettavaksi Kremlin nykyisen johdon haltuun.

        Venäläinen oveluus on useinkin sellaista, kuten Putin ei malttanut olla kehuskelematta heti virkakautensa alussa, että "Venäläinen politiikka on kuin puutarhan hoitoa, joka tarpeeksi pitkällä ajanjaksolla osaa hoitaa asioita siihen malliin, että luumupuuun kypsä hedelmä tipahtaa maahan poimittavaksi"


      • raakkuna1

        Jos asiaa tiedustellaan virkaansa asettuvalta Saul Niinistöltä, niin hän todennäköisesti vastaa

        "Kyllä me vaan ollaan sentään itsenäinen Suomi vieläkin"


      • raakkuna1

    • Syyllinen = Katainen
      • Just noin,

        Katainen on ihan kuningas!


      • .

      • Kyllä oli.

    • Uppista!

      Uppelis huppelis! :)

    • ON SEJO NÄHTY

      SE ON SELVÄ, että pimeyden konnat vastustaa AINA valon REHELLISYYTTÄ !!!

      • Siellähän piipitätte

        SE NÄHTIIN TAAS !!!


      • Suomen

        juoppokansa on MURHANHIMOISEN RAIVON vallassa, kun joku yrittää asettaa rajoja! KAIKEN pitää olla sallittua, AIVAN kaiken!


    • .

      Miksei kukaan ole vaatinut Paateron eroa, vaikka tänään tuoreeltaan komppasi Räsästä?

      Haiskahtaa poliittiselta lokakampanjalta...

      • Paatero on

        Kokoomuksen erityisessä suojeluksessa. Puoluetoveri, katsos!


    • jyrki rautoihin

      Suomalaista diktatuuria pahimmillaan. Yks p*ska touhuaa, muut saa haukkumiset silmilleen. Mitä hittoa me tehdään tuolla hallintolaumalla.

    • näin oletan

      Räsänen on yksi parhaista ministereistämme. Ei ilmeisesti kuulu näihin hyvä veli piireihin.

    • Vahinko vain, että jumalan sielunlain perusteella Herra oli Rooman ensimmänen paavi Pietarikin. Saahan hänen paluuta rukoilla. Parempi myöhään kuin ei milloinkaan.

    • vai niin

      Ei sen touhuja voi rakastaa kuin paatunein hihhuli.

    • Joko sinä olet huomaanut, kuinka harhaoppisia pikkuporvareita Suomen kristillis-demokraatit ovat?

    • adlfkgaöldksg

      Suvaitsevaiset vihaavat Räsästä ja suomalaiset heterot rakastaa

    • Seksikäs nainen!

      Päivissä on jotakin seksikästä ja vetoavaa. Hän voi vapaa-ajalla olla niissä asioissa aika peto.

      Voisin kuvitella hänet mustissa korseteissa, korkokengissä ja piiska kädessä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      9
      1862
    2. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      118
      1176
    3. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1175
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      973
    5. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      235
      942
    6. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      63
      884
    7. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      81
      763
    8. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      756
    9. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      699
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      42
      663
    Aihe