Soini on todella munaton mies, jos ei puutu Raution toilailuihin. Hiljaisuus on hyväksynnän merkki.
Missä Soini???
Soini pelkää omiaan?
1068
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Soini yrittää taas pysyä piilossa sen aikaa, että suurin kohu menisi ohi. Väistääköhän Soini jälleen myös persujen eduskuntaryhmän kokouksen, koska monet pSS kansanedustajat aikovat ottaa siellä tapaus Rautio esille? Soini taas lomantarpeessa?
EI SOINILLA OLE AIKAA TEILLE MÖLYPELLELUUSEREILLE
Soini on näköjään omin käsin valinnut Raution mm. Poliisien Neuvottelukunnan jäseneksi. Huh-huh, eipä olisi voinut hullummin valita!
Kantakoon siis valintansa seuraukset.
Munaton mies. Ei voi muuta todeta. Puolue kuolee kyllä jos johtaja ei tuomitse moiset lausunnot joita sikiää vähän väliä.
Tai puolue jakaantuu kahtia. Ja saakin jakaantua. Uskon että valtaosa ps.n persujoukosta tuomitsee älyttömät , rasistiset ja hölmöt lausunnot .
Nyt löytyi munaa - vihdoinkin. Ja toivon mukaan sama linja jatkuu pj:n taholta.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012022115232546_uu.shtml
Eikä siinä mennytkään kuin pari päivää.
Ei löytynyt! Soinilla ei ole munaa erottaa puolueesta kaikkia rasisteiksi tiedettyjä henkilöitä.
Persuissa on myös ihan tavallisia, kunnonihmisiä. Mahtaa heitä k..piä Soinin piileskely ja munattomuus?
Soini näyttää olevan täysin välinpitämätön puolueensa toiminnan suhteen niin kauan kuin hän saa yksin päättää puolueen rahavirroista. Asiakysymykset ja puolueen "linja" eivät yksinkertaisesti jaksa kiinnostaa muuta kuin keinoina satunnaisjulkisuuden hankkimisessa. Nyt kun Soinin oma kiinnostus mediamekastukseen on hiipunut, ei tilalle ole asettaa ketään, joka voisi edes välttävästi edustaa puoluetta.
Soini ei ole ymmärtänyt jakaa vastuuta, ja puolueen uskottavuus on alkanut rapautua kiihtyvää tahtia ja sitä ympäröi myötähäpeän aikaansaama hiljaisuus. Yksi esimerkki oli tänä aamuna Ylen Ykkösaamussa. Soinia tai ketään muutakaan perussuomalaista ei ollut keskustelemassa EU:n Kreikka-tukipaketista, vaikka Soini on eduskunnassa viuhtonut asian tiimoilta kuin epäkuntoinen tuulimylly.
Jos Soini liukastuu banaanikuoreen, koko persuSS puolue on kanttuvei. Soini loistaa yksinäisenä tähtenä pimeyden keskellä, jos se sammuu, sammuu valot koko puolueesta. Ja ehkä juuri niin onkin ihmiselle hyvä?!