Leimatkaa vaan mut nirppanokaksi ja tyhjästä niuhottajaksi, mutta kun ärsyttää. Aivan suunnattomasti.
Miksi KAIKKIEN miesten pitää saada se perinteinen perjantai-pullo? Mitä iloa mies saa kun tissuttelee yksikseen sohvan nurkassa tai jossain piilossa? Miksi aina saa vastauksen että kyllähän mä muuten mutta kun oon vähän ottanu....?
Käytän itsekin alkoholia, en siis ole mikään absolutisti. Mutta otan vain siiderin saunan päälle, kahta en saa edes juotua. Tässä kaikki mitä kotona käytän, sittenkun lähdetään baariin niin meno onkin toinen. Itsellä on ns. hyvä viinapää, ja ihan äkkiä ei tule seinä vastaan. Koskaan en kuitenkaan humalassa oksentele, hoipertele tai käyttäydy muutoinkaan sopimattomasti.
Mutta tuota miesten tipottelua ja tissuttelua en ymmärrä. Useampi suhde on kariutunut juuri tuon takia. Vaikka mies olisikin harmiton, eikä räyhää tai käyttäydy agressiivisesti, niin kotioloissa alkoholin käyttöä humalahakuisesti en ymmärrä.
Miksei voi ottaa reippaammin (>2olutta) vain silloin kun on lähdössä baariin tai kavereiden kanssa seurustellessa?
Onko tällaista miestä olemassakaan? Ja jos vielä tykkää koirista eikä muutoinkaan niuhota turhista, niin käsi pystyyn heti !
Menneisyys on varmasti vaikuttanut osaltani tähän inhoamiseen, ja jokainen suhde omalla tavallaan kun siinä on ollut alkoholin käyttö mukana em. tavalla.
Miesten humalahakuinen juominen
mitta täysi
0
7746
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä
kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.774822HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen1834570Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu523803Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty833190- 471765
Anteeksi mies
Mun vaan pakko sanoa että en pääse ajatuksesta koskettaa sinua🙈tää on niin noloo. Olet vaan niin namu. En voi edes kert251524- 141338
Mulle tuli tunne
Että sun tunteet mua kohtaan alkaa hellittämään, olenko oikeassa ja alatko päästä eteenpäin?221252- 151174
- 381121