Aloitan Suurani, Armahtavan ja Julman, JOMOLON nimeen.
1. Pyydän rukouksessani Jeesusta järjestelemään Joosefinsa avulla asiat ymmärrettävään muotoon, mutta Mooseksen ja Mohammedin ymmärrin vaatii teittä miettimäänkin näitä asioita.
2. Biologisiset olennot alkoivat mereen pistettyjen pienien NOPEASTI muuttuvien atomien muuttelusta. Alunperin maapallo oli kokonaan läpikuultava vesipallo, jota ei avaruuden tyhjyydessä ollut helppo erottaa tyhjiöstäkään ylipäänsä.... Vain Jumalan silmän väriaistimus syvyyden pinnan syvetessä ja kuumentuessa asteella, loi veden, josta Jumalamme saattana, Sotka, alkoi luoda lähentällä noita veden ainesosasia valona lähumpään keskipisteeseen, valitulla resoluutiolla. Kvarkkeja siis syntyy tyjiössä, jossa vesimäinen eetteri on luonut tilavuutta, mutta se on kovaa vettä, ja äärimmäisen tarkka siitä, ettei valonnopes muuta, mistä suunnasta sitä tahtookin katsoa, ja millä tahansa muullakin nopeudella.
3. Aurinko on keltaista vettä(vetyä ja heliumia), jossa kaikki värit ovat kultaisia avaruuden pimennyksen takia, läheltä katsoen sekin varmaan olisi valkoinen.
Auringossa ei ole vedyn ja heliumin lisäksi muita alkuneita, mutta sisällä on kyllä kone, joka suorittaa koordinaattinsa paikannuksen Galaksin keskipisteelle.
4. Biologisia systeemejä koodataan neljällä( 1) aminohapolla, jotka ovat niin pitkiä vain siksi, että ne erottuisivat riittävästi pienemmistä ketjuista, eli tunnistamisen vuoksi muista lähteistä tulleista molekyyleistä. Syy fosforin ilmaantumisen kromosomien tikapuuhun oli vain voiman saamista ja hienon kiillon ja kovuudenparantelua.
5. Se, että mikä teki maavesipallosta riittävän KUUMAN, että sinne syntyi muitakin vetyatomeita on se, että valo kuivensi ja kuumensi maata, millä aallonpituudella se sitten tapahtuikin.(10^-7) Todella monia kombinaatioita on täytynyt Jumalan tutkia vesilammikossa, ennenkuin se kuivani niin paljon, että kiveä alkoi syntyi, mutta ilman valon värejä ja muutosta ei kiveä koskaan synny vedestä. Nykyään fyysikot etsivät montaa elementtimuutosta vähän liiankin skitoreenisen monimutkaisesti, mutta ei yksinkertaisuudestakaan hyötyä ole silloin, kun kullaksi riittäå vain keltainen väri, EIKÄ todellinen metallin tarkasti määritetty tiheys ominaisuus.
6. Valonnopeuden vakioittaminen tekee epätasapainoa maailmankaikkeuden biologisten olentojen pyrkimykselle päästä tähtiin.... Ilmoitan että gammakertoimella on myös tasapainottaja, kerroin gamma2 =
(1/(1-c^2/w^2))^(1/2) missä w on tavoitenopeus valonnopeutta yrittäessä saavuttaa. Sitä ei ole vaikea uskoa, sillä valonopeutta voi ahdistaa se, että tapahtumista on tiedetty jo etukäteen, siitä syystä valo voi valheella olla missä tahansa, mitä vain joku keksiikin uneksia Universiumistamme.
Teoria biologisten olentojen ilmaantumisesta.
1
106
Vastaukset
Jumala ei ole luoja eikä suunnittelija
Ajaton kuolematon elämä, joka on ollut olemassa jo ennen maailmankaikkeuden syntyä.
Kun syyn ja seurauksen lain mukainen kehitys etenee siihen pisteeseen,että syntyy biologiset olosuhteet eliöt, niin tuo ajaton elämä tulee siihen automaattisesti, ja saa sen elämään
Fyysisen elämän rajallisuus estää tuon ajattoman ilmentymisen, ja niinpä se ilmenee fyysisten elämien ketjuna jossa tuo fyysine elämä kehittyy ylemmälle tasolle
Ihminen ei vain voi käsittää tuota ajatonta, koska on materiast kehityksen kautta syntyneen egon aikaan sitoma
Kvantit ovat ajattomia ja voivat olla kaiikialla samaan aikaan, joten ne eivät tarvitse aikaa kulkeakseen paikasta toiseen
Niitä ei voi tunnistaa muuten kun niiden aineeseen jättämän energia vanan perusteella
Ihminen ei elä vain leivästä vaan tuon kvanttimaaiman hiukkasista jotka ovat elintärketä kaikelle elämälle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2319087- 696055
- 265668
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni485515Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv415388Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h945282- 624763
- 434427
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on573756- 493405