komentaja aalto pidensi nimeään

facebook

Kai Michael Aalto
Suurten joukkojen ja Häneen turvaavien massojen yhä lisääntyvästä vaatimuksesta, Tällä päivämäärällä, 22.02.2012 on jouduttu pidentämään Komentajan kansainvälistä puhuttelunimeä. Koko Komentajan virallinen nimi puhutteluosineen kuuluu ja kirjoitetaan tästä päivämäärästä lähtien:

Komentaja, Kansamme Isä, Kaitselmuksen Valo, Äärettömän Rakkauden Ikuinen Todistaja Kirkkaudesta, Kaikkien Eläinten Suvereeni Suojelija Maan Päällä, (Hän) Kai Mikael Aalto. ♥

8

221

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Linkmann
    • Tuira-SS

      Enteileekö tämä sitä että Aalto on nousemassa puolueen johtoon?

      • Puheenjohtajanne OM

        Ei toki johtoon, mutta lennoston ylipäälliköksi Hermann Göringin tapaan.


      • tuhkaluukku natsi

        toivottavasti. aallosta saamme kelpo puheenjohtajan. sopii muistaa että hän on pekan opetuslapsi ja manttelinperijä


      • Waffen-AGV

        Aalto siis kirjaimellisesti peri Pekan kuuluisan manttelin, kun taas valtakunnanjohtajuus on ja pysyy Väinö Kuismalla!


    • Mustalaisruhtinas

      Kastetilaisuus kuuluu järjestää Tyrvään kiskossa, kastavana pastorina ei enempää eikä vähempää kuin puheenjohtajamme Ola Mäenpää.

    • Kaapparilentäjä

      Eikös komentajalla ole ikuinen porttikielto Finnairille siitä konekaappauksesta ?

    • Lätisyttäjä

      Hyvä! Lätslätsläts!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      379
      3017
    2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      182
      2413
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      36
      1882
    4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      1649
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      54
      1169
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      276
      972
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      816
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      71
      785
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      47
      664
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      591
    Aihe