Älä luulekaan NIINISTÖ, että me kansalaiset osallistuisimme vapaaerhtoisesti Suomen taakkaan Kreikan tukemisessa samaan aikaan kun PRESIDENTIN palkka nousee!
JA miksi me suostuisimme tulotasomme alentumiseen samaan aikaan kun maamme "eliitillä" tulotaso jatkaa nousuaan?
JA miksi me suostuisimme tulotasomme alentumiseen samaan aikaan kun maamme "eliitillä" tulotaso jatkaa nousuaan?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Turhaan sä demari seillä venkoat. Se on URPILAISEN taulapää, joka ne Kreikan tuet on sopinut. Ensin sitä kusetettiin vähän, sitten sitä kusetettiin PALJON ja niin se Urpilaisen urpio siihen kusetukseen lankesi.
Urpilaista on suomalaisten kiittäminen Kreikan tukemisesta!!!
Tämä asia ja totuus ei nyt demarien lässytystoistelulla muutu yhtään miksikään.
Jäbä älä yritä. Olet luvannut poistua palstalta nyt on aika pitää lupaus.
Suunsoittosi ei liity mitenkään aloitusviestin aiheeseen.
Vai menikö sinulla jauhot kurkkutorvees?
Mitä se Niinistölle kuuluu. Niinistö on tuleva presidentti ei hallituksen jäsen. Presidentin palkan määrää myös hallitus.
Eikö Niinistö olekaan töissä Suomelle?