sunta alaspäin

Kunnallisvaaleissa taitaa käydä kehnosti, kun kannatus nollautuu. RKP ja vasemmistoliitto menevät kohta edelle.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ainakin demarit ja vihreät menevät persujen edelle. Soini on nyt vapaassapudotuksessa. Pian pohja kolisee.

Äänestä

moinen vastarannan kiiski joutas koukkuun ja pannulle mies vaan uhoo jotta eeuu menis perseelleen, mitä hän siitä hyötys, ei yhtikäs mitään ja tuosta turvan soitosta pullero vetää hyvän tilin, kyllä raha tulee kevyesti, menis ojan kaivuun..

Äänestä

Antaka lottonumerot, törpöt, aina väärässä!

Äänestä

Puolue ei polttanut rahojaan pressavaaleissa. Nyt kuntavaaleihin riittää panoksia, mutta kepulla on rahat loppu!

Äänestä
  • Pärjää oikealla politiikalla!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


inios kirjoitti:

Kunnallisvaaleissa taitaa käydä kehnosti, kun kannatus nollautuu. RKP ja vasemmistoliitto menevät kohta edelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu