Sain ALA-ARVOISTA KOHTELUA TAPIOLASTA noin kymmenen vuotta sitten jolloin minulle sanottiin, "että sinua ei palvella täällä enää!" Vaihdoin pankkia. Nyt noin kymmenen vuotta myöhemmin lähdin kyselemään netissä ja puhelimessa jos voisin vakuutukseni ja tilit vaihtaa TAPIOLAan joka mainostaa olevansa maan "paras" "asiakasystävällisin" ja pankki joka maksaa maan "parasta" korkoa asiakkaille.
Sain puhelimessa kuulla vakuutuspuolen edustajalta, että täällä näkyy "maksuhäiriö"-merkintä vaikka olen maksanut sentilleen ajallaan jokaisen laskun!! TAPIOLAn edustaja on sen tehnyt VALHEELLISESTI jotta TAPIOLAn ei tarvitsisi minua ikinä enää palvella!! Yritin myös avata ly-tunnuksellani mutta sitäkään ei minulle suostuttu tekemään!!!
Kysynkin nyt: Onko tämän kaltainen asiakaspalvelu ansaittua? , Valheellisesti kirjattu tieto pankin jäljestelmään asiakaspalvelijan omasta päähänpistosta joka ei alkuunkaan pidä paikkaansa. Mielstäni toteamus "sinua pelkää koko konttorin väki" on todella naurettava! Eihän asiakas pysty hoitamaan pankki-asioitaan ellei hän käy pankin konttorissa tiliä avaamassa. Tänä päivänä EI TAPIOLASSA KANNATA KENENKÄÄN OLLA ASIAKKAANA!!! KANNATTAA JOKAISEN VAIHTAA PANKKIA!!! MIELUUMMIN ASIALLISTA JA MIELYTTÄVÄÄ PALVELUA JA VÄHÄN LAIHEMPAA KORKOA TILILLE KUIN LÄHTEÄ OIKEUTEEN.
Nyt olisikin maan isoilla pankeilla oivallinen väli ostaa TAPIOLA "maan paras ja asiakasystävällisin" pankki joka on pankin itsensä mukaanasiakasomistajien oma pankki. Isojen pankkien kannattaisi nostaa kaikkia korkojaan vaikka väli-aikaisesti niin, että TAPIOLA saadaan ajettua alas. Esim. NORDEA voisi maksaa jokaiselle päivälle 2%:n korkoa ja sitten kun TAPIOLA ei kykene vastaamaan NORDEAn korkoihin siirtyisi TAPIOLA NORDEAn omaksi. Tämän kilpailu-ajan jälkeen NORDEA siirtyisi maan "parhaaksi" pankiksi korkojen suhteessa, koska se maksaa korkoa JOKAISELLE PÄIVÄLLE ASIAKKAAN TILILLE! Ellei edes lähdetä kokeilemaan niin eihän silloin saada mitään uutta !!
Tietysti S-pankin rinnalle pitäisi saada STOCKMANNin oma pankki joka olisi ST-pankki. Uusi ST-pankki ostaisi TAPIOLAn. STOCKMANN ostaisi TAPIOLAn jonka omistaisi STOCKMANNin kanta-asiakkaat ja tällä tavalla saataisiin lisää kilpailua kahden S:n välille!
KANNATTAA VAIHTAA POIS TAPIOLASTA JO EPÄREHELLISYYDEN NIMISSÄ
3
319
Vastaukset
- Ulos Tapiolasta ,YES
Loistava idea ST-pankin syntymiselle ja TAPIOLAn kaatumiselle!!! Olen itse kokenut vastaavaa kohtelua!!!
- h
Tapiolan päätuote on vakuutus ja siinä se on hyvä, paranee vielä kun tulee vakuutusyhtiön liitos,
Toiseksi huono käytös on usein yhden henkilön käytöstä ja myös vähän sen toisenkin, siis sinun ja virkailijan.
Toki jossain pankissa on hyvää palvelua, mutta se maksetaan alhaisina korkoina,
tädit ovat ystävällisiä, niin ystävällisiä että asiakkaat suostuvat alhaisempiin korkoihion,
onko se parempaa.
Tuliko selväksi, vaikka muut pankit nostaisivat 4 % niin ei se tapiolaa hetkauta,
osa ei katso korkoja, ja pankki on sivubisnes pankille. - kokemus sekin
Minulla on myös ikäviä kokemuksia tuosta Tapiolasta. En kyllä ikinä halua olla sen puljun asiakas.
Sieltä jos tulee paperi ja siinä on asian käsittelijän nimi, johon voi ottaa yhteyttä. Kun sitten yrität tälle käsittelijälle soittaa, ensin ei saa kiinni. Kun jossain vaiheessa saa kiinni, sanoo ettei hän ole se käsittelijä, vaikka paperissasi niin lukee. Kirjallisesti jos lähettää valituksen, se viipyy niin kauan, että taas yrittää puhelimen kautta, eikä sitä käsittelijää vain ole.
Näin vetkutellaan niin kauan että valitusaika menee umpeen.
Kaikein parastahan olisi että voisi mennä nokakkain asiaa hoitamaan, mutta olisi pitänyt matkustaa melkein koko Suomen halki, että tämä kyseessä oleva käsittelijä olisi vastapäätä. Paitsi luulen ettei sitä siltikään olisi päässyt puheille.
Näin toimii TAPIOLA.
Kannattaa kiertää kaukaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,1264629Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu293367- 203285
Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt472969Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka512905Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222819Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod182580Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132315MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142135- 92119