Saunalahti ja mobiililaajakaista ja saldolataus...

Kirpputori83

Kysymykseni on seuraava:).

Aina kun lataan saunalahden nettiprepaid liittymän tulee txtv ja siinä lukee vaikka että latasit 20 e:lla saat 10 e plussaa.

No se näyttää että mun saunalahti saldo on 38 e jotka voisin käyttää.

Miten siis pystyn kättämään tämän nettiliittymääni?
Koska ainakaan se ei ala itsestään jouksemaan sen jälkeen kun se kuukauden aika normaali latauksesta on loppu.

Mitään tietoa fiksuilla ihmisillä:)?

8

647

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hou hou

      Rupeet surffaamaan. Olisitko keksinyt?

    • ghjhjg478

      Ompa älykästä. Huoh.

    • xcv765

      "Koska ainakaan se ei ala itsestään jouksemaan sen jälkeen kun se kuukauden aika normaali latauksesta on loppu."

      Mitä tarkoitat tuolla ylläolevalla kirjoituksella?

    • Kysyjäsi

      No siis että se saldo joka on sinne kertynyt ei lähde itsestään kulumaan kun normaalilatauksen saldo on loppunut. Nettiin vain ei pääse vaikka siellä sitä saldoa on. Miten se niin kuin aktivoidaan?

    • ei tajuamitää.,.

      "saldo joka on sinne kertynyt"

      Mitä tuo yllä oleva tarkoittaa? Mitä saldoa sulle kertyy itse maksamasi saldon lisäksi?

      • trywt

        No siis vähän samaan tapaan kun kaksi yhden hinnalla. Mulle siis kertyy lisä saldoa joka kerta kun lataan mun netin. Eli jos lataan 20 e:lla saan 10 e kaupan päälle, mutta niitä ei voi käyttää. En pysty käyttämään. Tiedän että ne on siellä kortilla säilössä, mutta miten ne saa aktivoitua? Sitä tässä mietin.


      • johan on kumma....
        trywt kirjoitti:

        No siis vähän samaan tapaan kun kaksi yhden hinnalla. Mulle siis kertyy lisä saldoa joka kerta kun lataan mun netin. Eli jos lataan 20 e:lla saan 10 e kaupan päälle, mutta niitä ei voi käyttää. En pysty käyttämään. Tiedän että ne on siellä kortilla säilössä, mutta miten ne saa aktivoitua? Sitä tässä mietin.

        Onpa sulla hankalaa, kun minä lataan vaikka 20 eurolla mun prepaidia ja on tuo 10€ tarjous, niin mulle ilmestyy saldoon 30€, ja sitten eikun surffaamaan, ei tarvitse mitenkään aktivoida. Miten sä lataat rahat sinne prepaid tilille?


    • spdldasadpas12566

      tässä nyt tarkotetaan sitä että hän omistaa sekä normaalia saldoa mikä on 1.90 euroa päivä ja myöskin omistaa netti saldoa joka hänellä ei tule käyttööön sieltä vaikka siellä rahaa olisikin minulla ongelmaa ei ole jotenka en voi sen enempää auttaa ainakin valaisin toisia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      128
      3781
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      7
      2995
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      31
      2819
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      10
      2458
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      132
      2393
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      40
      1786
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      61
      1165
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      82
      1099
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1060
    10. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      76
      1040
    Aihe