vaikeasti ymmärrettäväksi, jotta ohjelmoijat voisivat vaatia parempaa liksaa työstään. Tämän on myöntänyt itse C:n kehittäjä.
Kysymys kuuluukin: haluatko sinäkin opetella kieltä, jota ei ole tehty auttamaan ohjelmoijaa eikä tehty nautittavaksi käyttää, vaan puhtaasti rahanhimo silmissä??
C on tarkoituksella tehty
12
233
Vastaukset
- rich
Uskotko itse höpötyksiisi? Otappa nyt lääkkeesi ja mene nukkumaan.
C on suunniteltu korkean tason assembleriksi ja tämän kun ymmärtää niin sehän on erittäin selkeä ja tuottavuus hurjasti parempi kuin assemblerilla nysvätessä.
- old school
Javan kaltaiset sohvaperunakielet taas ovat aloittelijalle helppoja eikä kauankaan kestä kun kuka tahansa toivoton ropellikorva vääntää niillä sellaista luokkamössö-spaghettia että ei pahemmasta väliä. Olio-ohjelmointi ei todellakaan tarkoita sitä etteikö pystyisi sekoilemaan. Olio-ohjelmointi matalan aloituskynnyksen kanssa tarjoaa sekoiluun aivan erinomaiset mahdollisuudet.
Ihan hyvä että kieli vaatii jonkinlaista kurinalaisuutta ja että aloituskynnys on olemassa.- M=Kar
M-Kar kirjoitti:
Python on ideaalinen kieli aloittelijalle.
Python on ideaalinen kieli idiooteille.
M=Kar kirjoitti:
Python on ideaalinen kieli idiooteille.
Perustelut? Tämähän on erittäin tuottava, standardista löytyvä kieli jota ei siis paskota rikki vähän väliä.
- iso tiedosto
M-Kar kirjoitti:
Perustelut? Tämähän on erittäin tuottava, standardista löytyvä kieli jota ei siis paskota rikki vähän väliä.
Tossa sullekkin parempi käyttis:
http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/iso
Hae se ennenkä sun leluxit rikkoo kaiken. - tttereee
M-Kar kirjoitti:
Python on ideaalinen kieli aloittelijalle.
Python on hyvä työkalu myös kokeneelle
- ddfgdgf
iso tiedosto kirjoitti:
Tossa sullekkin parempi käyttis:
http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/iso
Hae se ennenkä sun leluxit rikkoo kaiken.Miten käyttis liittyy tähän asiaan?
- moiccavaa
Kyssäri:
Onko C(rap) oikeasti noin tyhmä, vai esittääkö hän?
Veikkaan, että on oikeasti...- hhbhbhbi
Kyseessä on vain taas tällainen henkilö jolla ei ole minkäänlaista motivaatiota ohjelmointikielen opiskeluun ja näinollen mennään haukkumaan ohjelmointikieltä ja ohjelmoijia vaikka vika on omassa päässä. Tällaisia henkilöitä ei luonnollisestikaan ole tarkoitettu ohjelmoimaan mitään joten parempi, että aloittaja pysyy sillä linjalla ;)
C ei ole edes vaikeasti tulkittavaa. Jos vaikeasti tulkittavaa haluaa nähdä, niin kannattaa tutkia, millaista assemblerkieli on ilman symboolitulkkia.
Tosin en ohjelmoisi c:llä, mitään koska on olemassa c .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437447
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543713Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu483573- 623328
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/523140- 513024
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod352835Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302484IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1961925- 471551