Hyvä merkkihän tämä oinas on.
Avoin, rohkea, avulias, omaperäinenkin.
Mitä pahaa siinä on, että sanoo, mitä ajattelee?
Kaikki eivät jaksa olla pidättyväisiä, sisäänpäinkääntyneitä
murjottajia :(
Miksi oinaita haukutaan niin
5
556
Vastaukset
- oi oinas
Niin, aivan hyvä merkki, usein tosiaan avulias, rohkea, huolehtivainen, tienraivaaja, tiedonjanoinen, oikeamielinen... siinäpä aluksi.
Ei kai oinaita haukutakaan kovin paljon. En ainakaan itse ole kuullut. Olen oinas. - Mieshoito-apulainen
Tunnistan kaikki nuo piirteet itsessäni
- tsiutsau
Ehkä siksi että ovat aina tunkemassa nokkaansa muiden asioihin ja puhumassa niistäkin "suoraan" ja kovaan ääneen. Kovin dramaattisia ovat. Kun pitää välimatkaa, niin toimeen kyllä tulee. Ehkä.
- Anonyymi
Tuttavapiiriini kuuluu useampi kuin yksi oinas ja olen oppinut tuntemaan heidät pintaa syvemmältä. En ole kyllä huomannut heissä mitään tuollaisia ominaisuuksia. Mieheni on oinas, eikä milloinkaan ole tuppautunut tai puuttunut muiden asioihin. Milloinkaan ei sano muista ihmisistä mitään kielteistä ääneen. En ole huomannut hänessä mitään näitä kielteisiä piirteitä.
- Oinas 4-ever
Hah! Eivät kaikki oinaat tunge nokkaansa muiden asioihin, ei saa yleistää. Ja harvemmin itse puhun kovaan ääneen. Puhun ehkä omista asioistani kovaan ääneen niin että varmasti kaikki kuulevat, mutta en muiden henkilökohtaisista asioista niin vain puhukkaan, vaan pidän mölyt mahassani. Oinas puhuu suoraan ja palauttaa maanpinnalle, ei me sille mitään voida jos joku ei kestä totuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938138
- 403922
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241400
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html341241Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,321122Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121020Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29797