Niin olen tiennyt tästä kauan, aluksi luulin että se oli läppää.
Lähipäivinä tää oli varmistunu ko kaveri näytti kannabis"purujaan" joita polttaa...
Mitä mun pitäis tehdä ja siis olemme molemmat 14 vuotiaita
Lähipäivinä tää oli varmistunu ko kaveri näytti kannabis"purujaan" joita polttaa...
Mitä mun pitäis tehdä ja siis olemme molemmat 14 vuotiaita
Vastaukset 8
Vanhimmat
kääri kunno jointti ja mee kaverin kans mäkkärii :)
toi ei oo hauskaa
Huumeiden käytössä ei ole mitään muuta väärää kuin niiden laittomuus, mutta ikäisillenne se on todella tyhmää turhankin monesta eri syystä. Suosittelen jättämään homman omaan arvoonsa, antaa kaverin polttaa jos itse haluaa, eihän tuo sinun vallassasi ole hallita. Palauta homma mieleesi joskus kymmenkunta vuotta vanhempana ja viisaampana, ehkä, tai sitten et.
K asvuiässä oleville kannabis on kaikkein vaarallisinta, koska se passivoi sinut, koulunkäynti alkaa tuntua mälsältä, opettajat on kalkkiksia, hyvät harrastukset ei kiinnosta, vain kannabis on kiintoisaa, eli toisin sanoen jäät 14 vuotiaan tasolle elämässäsi.
jep, kannattaa uskoa ylempänä olevaa.. olisimpa itekki uskonu. ja ite alotin vast 16v
ja oon kyllä nähny mitä käy näille jotka alkavat 13-14 v polttelee.. koulut jää viim. yläasteen jälkeen, joudutaa laitoksiin, joissa kaikki käyttää mitä vaan pillereitä tai huumeita saadaankaan.
ja päihteistä tulee koko elämä. ei niillä oo mitään tulevaisuutta.
hauska nimimerkki sinulla. Jos siitä ottaa pari l-kirjainta pois, niin sehän on "kikkeli"
noh se on kaveris päätös poltteleeko se vai ei. sillä maailma on niin muutenkin mätä, joten jollain taval ymmärrän sun kamuas miks se tekee niin