Olen kuullut puhuttavan, että Salon kaupunki myy rahapulassa uimahallin kauppahalliyrittäjälle. Vedet lasketaan pois ja myyntikojut tilalle.
Missä me sitten uidaan?
Missä me sitten uidaan?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vai että missä uidaan?
Jo on kysymys! Kävelette Halikonlahden rantaan, siitä kun lähdette uimaan, pääsette vaikka New Yorkiin asti, kyllä meressä tilaa on uimiseen!
Tähän aikaan vuodesta kannattanee ensin katsoa kotimainen elokuva "Avoveteen", ettei tule ongelmia jään kanssa.
Mutta jos se kauppahalli laitetaan uimahalliin niin sitten siellä kaikki haisee kloroformilta ja formaldehydilta ja semmosta.
Vaikka onhan se tietysti siinä mielessä hyvä, ettei suolaliha ihan heti mene pilalle.
Veturitallin museo lopetetaan ja kaikista nykyisistä suojatyöpaikan omaavista tulee yrittäjiä siihen perustettavaan kauppahulliin.
Johtajalehmästä tulee itsenäinen lihamestari yrittäjä, sittenpähän näkevät ettei rahaa tule vain töherryksiä seinille ripustamalla.
Toinen vaihtoehto on kun se turhanpäiväinen museo lakkautetaan, sinne voisi perustaa työttömille jonkinlaisen ropauspajan.
Mun mielestä tommoset kauppahallit on tosi törkeetä laittaa uimahalliin. Kaikki tavarat kastuu kun ne heitetään veteen ja asiakkaat kastuu kun joutuu uimaan sielä vetessä.
Minun tietojeni mukaan kauppahalli EI tule uimahalliin vaan ohikulkutielle. Siis että ensin rakennetaan se ohikulkutie ja sitten se muutetaan kauppahalliksi rakentamalla ympärille seinät ja katto. Ensin se tietenkin suljetaan liikenteeltä.
Näin olen siis kuullut puhuttavan.