kamppailulaji harrastajat.

T: Fighter Forewer

Minua aina suunnattomasti naurattaa kun ihmiset pätevät ja arvosteleevat kamppailulajeja..

muutama fakta..

1. 90% kamppailulajien treenaajista treenaa sen 2-3x viikko n 1.5h kerrallaan, tämä aika sisältää n30min lämmittelyjä venyttelyjä ja n 20-30min taukoja eli todellisuudessa LAJI treeniä tulee viikossa n1.5-2h

2.kamppailulajien treeniuran keskipituus on n alkeiskurssi eli3-5kk, ei varmaan tarvitse olla kovinkaan fiksu jos ei kauheasti anna arvoa esim MMA miehelle joka treenannut 3-5KK :? tai vaikkapa Thainyrkkeilijälle.

3.Henkselit paukkuu netissä ollaan mailman kovin jätkä, treenisalilla kuulutko siihen 10% joka oikeasti treenaa tosissaan myös silloin kun valmentaja ei näe?
Valitettavan iso osa porukasta on sellaista joka keksii jatkuvasti tekosyitä miksei menisi esim kuntopiirissä epämukavuusalueelle. Esim: varvas naksahti en voi tehdä mitn..

4:Henkinen heikkous. Aika ajoin tapaa treenaajia jotka harjoituksissa vetävät loistavasti mutta vähänkin kovemman paineen alla murtuvat täysin. Esim: 1 kovakuntoisimmista tuntemistani ihmisistä piiputti 1 erässä nyrkkeilyottelussa -> otteluun valmistauduttaessa sama sälli veti 20 erää sparria seurakaverien kanssa 45 sekunnin erätauoilla ja aina levännyt kaveri vastaan.

5. Nettisenseit laittakaa ihmeessä taustoja hivenen kauanko olette treenannut kun selitätte näppäimistö sauhuten että harrastamanne NHB on mailman kovin laji, Laji voi olla kovin mutta usein nämä kirjoittajat ovat näitä 3-5kk miehiä joilla kovuus noussut huppuun :)

Treenatkaa sitten treenatkaa lisää, jossain vaiheessa tulee se aika jollon voitte paukutella niitä henkseleitä, tosin tässä vaiheessa monikin teistä on jo aikuistunut ja nöyrtynyt niin paljon että paukuttel tuntuuin tyhmältä ja lapselliselta..

T: Fighter Forewer Muay thai 10v Bjj 3v

0

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

        Vaikka oot jo noin vanha!?
        Ikävä
        108
        1275
      2. MiltäKaivattusi

        Näyttää? !
        Ikävä
        45
        891
      3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

        Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
        Ikävä
        50
        716
      4. Mitä meidän välillämme

        On käynyt näiden vuosien aikana?
        Ikävä
        70
        656
      5. Perhoseni (miehelle)

        Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
        Ikävä
        123
        632
      6. Uskaltaisitko

        Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
        Ikävä
        67
        606
      7. Olen tavattavissa

        tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
        Ikävä
        53
        587
      8. Halaus juuri sinulle

        Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
        Ikävä
        55
        535
      9. Onko Sofia jälleen jätetty?

        Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        93
        463
      10. Mitä jos...

        Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
        Sinkut
        142
        443
      11. Kuka se on

        Kuhmon komein aikamies?
        Kuhmo
        5
        438
      12. Meneekö unohtamis

        Projektisi hyvin??
        Ikävä
        34
        437
      13. Voin tulla

        Sisustamaan sulle 🤭
        Ikävä
        51
        435
      14. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

        Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
        Ikävä
        113
        434
      15. Mies, näetkö minut myös

        Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
        Ikävä
        19
        430
      16. Uskallatko paljastaa

        Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
        Ikävä
        49
        427
      17. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

        EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
        Kajaani
        82
        417
      18. Et sinä mitään

        Oikeasti halua
        Ikävä
        52
        403
      19. Miksi jätit vastaamatta mies

        Silloin kauan sitten 😔
        Ikävä
        42
        390
      20. Veikkauksen asiamiehen provikat?

        Minkä verran peliautomaatin pitäjä saa peliautomaatin tuotosta?
        Maailman menoa
        28
        379
      Aihe