Mielenosoitus helsingissä 28.2.2012

5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos mediaa on kielletty kiinnittämästä tähän huomiota, eihän tämä ole hallituksen etu että sen päätöksiä vastustetaan

Äänestä

ylen klo 17.00 uutiset, ei maininnut sanaakaan tästä asiasta.
ei tälläisiä asioita voi julkisuuteen päästää, suomalaiset voi vielä saada virikkeitä ja alkavat osoittaa suurella joukolla mieltään käteisen hallituksen toimia vastaan

Äänestä
  • Kyllä homoparaateista uutisoidaan liiankin kanssa, mutta sitten kun on oikeata asiaa, niin vaietaan. Eikö tämä ylittänyt uutiskynnystä. Kyllä olisi pitänyt saada kunnon kuvamateriaalia eduskuntatalon edestä.

    Äänestä

  • asenteellisuuttako? kirjoitti:

    Kyllä homoparaateista uutisoidaan liiankin kanssa, mutta sitten kun on oikeata asiaa, niin vaietaan. Eikö tämä ylittänyt uutiskynnystä. Kyllä olisi pitänyt saada kunnon kuvamateriaalia eduskuntatalon edestä.

    Kokoomus oli marssimassa homoparaatissa ja kantoivat banderollia KOKOOMUS

    Äänestä

Kiperä kysymys hallitukselle, kun tänään eduskunnassa asia esillä. Näin tärkeää asiaa ei mediassa, kaikenlaisia turhanpäiväisiä julkkisjuttuja, joilla ei ole minkäänlaista uutisarvoa kyllä käsitellään näyttävästi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


narvamarssi kirjoitti:

http://www.yle.fi/alueet/pohjois-karjala/2012/02/mielenosoittajat_vauhdissa_suojana_vain_bajamaja_3292902.html

MIKSI MEDIA VAIKENEE???????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu